Zobacz temat - [r420] szalejące obroty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r420] szalejące obroty

b.j - Sro Kwi 10, 2013 15:57
Temat postu: [r420] szalejące obroty
Mam problem z wolnymi obrotami czasami zatrzymują sie na 1,5tys a czasami tylko 0,4tys/obr a czasami jest ok i trzyma 0,9.
Czyściłem przepustnice oraz ja przesmarowałem robilem reset położenia przepustnicy wszystko ładnie chodzi , korkowiec tez działa, ale dlaczego korkowiec nie reguluje czasami tych obrotów jak trzeba co jest jeszcze odpowiedzialne za regulacje tych obrotów ?
Słyszałem ze czujnik temperatury no ale pokazuje mi dobrze i wentylator też się włącza

Sirk - Sro Kwi 10, 2013 17:39
Temat postu: Re: [r420] szalejące obroty
b.j napisał/a:
Słyszałem ze czujnik temperatury no ale pokazuje mi dobrze i wentylator też się włącza


Masz osobny czujnik od komputera i osobny od zegarów. To że wentylator się włącza nie znaczy że czujnik zawsze dobrze działa.

b.j - Sro Kwi 10, 2013 19:15
Temat postu: Re: [r420] szalejące obroty
Sirk napisał/a:
b.j napisał/a:
Słyszałem ze czujnik temperatury no ale pokazuje mi dobrze i wentylator też się włącza


Masz osobny czujnik od komputera i osobny od zegarów. To że wentylator się włącza nie znaczy że czujnik zawsze dobrze działa.


a gdzie jest ten czujnik ?(to jest ten od wentylatora ? to ten gdy wyciągnie sie z niego wtyke to włacza sie wentylator) i czy on moze byc przyczyną tych fixi

dodam jeszcze ze najczęstsze objawy sa na zimny silniku jak się rozgrzeje jest ok lecz jeśli troch postoje w korku i silnik mi się bardziej rozgrzeje to obroty mi wzrastają