Zobacz temat - [R200] Pompa wody - wentylator - czujnik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Pompa wody - wentylator - czujnik

baxter - Wto Kwi 16, 2013 07:28
Temat postu: [R200] Pompa wody - wentylator - czujnik
Mam problem (chyba) z pompą wody . Z jej okolic zaczyna coś gwizdać. Wydaje mi się że ten dźwięk pojawia się przy prawie rozgrzanym silniku, przy dodawaniu gazu hałas zwiększa swoje decybele Myślałem że to wentylator pracuje w taki sposób ale podniosłem maskę a wentylator stoi a dźwięk wydobywa się z okolic rozrządu Co to może być Poprzedni właściciel wymieniał pompę w zeszłym roku Nadmienię że HGF naprawiałem 2 miesiące temu

[ Dodano: Wto Kwi 16, 2013 07:28 ]
Znalazłem problem albo tak mi się wydaję. Pompa wody gwiżdże bo nie włącza się wiatrak na chłodnicy. Wczoraj próbowałem delikatnie rozgrzać silnik żeby włączyć wentylator, niestety tak się nie stało, Odłączyłem górny brązowy czujnik ( skierowany w stronę chłodnicy) żeby sprawdzić czy wentylator włączy się sam ( wyczytałem o takim sposobie sprawdzenia wentylatora na forum ) ale nic tego- wentylator stoi. Podłączyłem wentylator na krótko bezpośrednio do baterii - DZIAŁA (dmucha jak silniki TU-154)

1. Gdzie szukać rozwiązania problemu tej usterki - czy wymiana czujnika załatwi sprawę czy szukać po kablach jakiejś przerwy ?? ?

2. Jeżdżę od 2 miesięcy bez działającego wentylatora po naprawie HGF (zakładam ze to jeden z głównych powodów przegrzania silnika i jego rozszczelnienia ) Czy nie spowoduje to podobnej awarii, wskazówka temp. nie poszła nigdy wyżej niż do połowy, nic się nie kopciło spod maski, mam znowu kawę w zbiorniczku wyrównawczym ale to może być pozostałość po HGF ?? ?

sTERYD - Wto Kwi 16, 2013 07:36

masz za mocno napięty pasek rozrządu i gwiżdże łożysko w pompie.

Wentylator przy obecnych temperaturach to Ci się włączy po pół godziny ciągłego grzania na postoju na podwyższonych obrotach. W lato już po ~10 minutach. To nie tak, ze "trochę zagrzejesz" żeby Ci się włączył wentylator, płyn musi się rozgrzać do 104stopni.