Zobacz temat - [Rover 45] problemy z wkręcaniem sie na obroty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 45] problemy z wkręcaniem sie na obroty

matecojewate - Sob Kwi 20, 2013 19:26
Temat postu: [Rover 45] problemy z wkręcaniem sie na obroty
Witam wszystkich.
Zaznaczam na początku, że jestem nowy na forum. Jestem szczęśliwym (czasami trochę mniej) posiadaczem R45 2.0 TD 2000r sedan. Przeglądałem posty mogące mieć rozwiązanie do moich problemów, ale nigdy objawy nie były takie same jak u mnie. Mam taki kłopot: silnik kręci sie do max 4 rpm przy czym jadąc od mniej więcej 3500 do 4000 już w ogóle nie przyśpiesza tylko wyje. Druga sprawa: od razu po odpaleniu silnika strasznie ciężko wkręca sie na obroty, ale po krótkim momencie (po przekroczeniu mniej więcej 1500 rpm już jest normalnie i silnik zachowuje się normalnie. Tylko zaraz po odpaleniu jest taki problem).
Pierwsza myśl: przepływomierz. Po odłączeniu kabelka od przepływomierz problem wkręcania sie na obroty po odpaleniu znika, ale nadal kręci się tylko do 4 rpm. Filtry (pow i pal) niedawno zmieniałem chociaż z drugiej strony często jeżdżę na rezerwie (studencka kieszeń) więc może filtr paliwa troche ucierpiał. Czy ma ktoś może podobne doświadczenia? o co może chodzić?

Remigiusz - Sob Kwi 20, 2013 19:35

matecojewate, Tematów o tym jest jak piasku na morzu :-| Przeplywka padnięta, skoro coś znalazłeś to dotyczy to tez twojego problemu było wielokrotnie opisywane.

Polecam poczytać: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=66889 lub kopić nowa przeplywke :roll: