Zobacz temat - [R75] podgrzewanie fotela pali bezpiecznik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] podgrzewanie fotela pali bezpiecznik

Aragorn - Nie Kwi 21, 2013 15:21
Temat postu: [R75] podgrzewanie fotela pali bezpiecznik
...witam mam problem z elektryką fotela a dokładniej to wywala mi bezpiecznik w chwili gdy samoczynnie uruchamia się ogrzewanie fotela (wywalony bezpiecznik unieruchamia sterowanie elektryczne foteli i samo grzanie) ...próbowałem odpiąć przełącznik grzania fotela kierowcy ale to nic nie zmieniło bezpiecznik znowu się spalił ...nie wiem gdzie szukać usterki bo wydawać by się mogło że w samej macie grzewczej ale wtedy dlaczego po odpięciu przełącznika grzania pali się nadal skoro wypięty jest przełącznik i prąd nie powinien iść już do fotela od samego włącznika? ...co o tym myślicie? a może ktoś miał podobny problem?

...chwilowo nie zależy mi na ogrzewaniu fotela ale jak je odłączyć by nie paliło bezpiecznika odpowiadającego też za sterowanie fotelami :-(

radi - Nie Kwi 21, 2013 23:20

Musisz prześledzić obwód podgrzewania to wiadomo. Droga od aku do pdgrzewaczy jest taka.
Aku > Skrzynka bezpieczników pod maską ,odkręć ją i na obrazku 1 zaznaczyłem które złącze sprawdzić >
Skrzynka bezpieczników w kabinie obrazek 2 > Switch ignition przy kierownicy obrazek 3 > włączniki na panelu obrazek 4 >
kostka pod fotelem obrazek 5 > Kostka w fotelu 2 piny obrazek 6. Posprawdzaj najlepiej pokolei wtyczki. Skoro pisałeś ,że wypinałeś kostkę pod fotelem to tą w fotelu można raczej wykluczyć.