Zobacz temat - [R216] Cofnięte koło
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216] Cofnięte koło

group1320 - Nie Kwi 21, 2013 19:22
Temat postu: [R216] Cofnięte koło
Witam. Byłem ostatnio na zbieżności i dowiedziałem się że mam cofnięte lewe koło. Auto mam kilka miesięcy więc pewnie poprzedni właściciel miał jakąś przygodę. Pan ze stacji diagnostycznej powiedział mi że na 99% będzie do wymiany amortyzator albo zwrotnica. I tu moje pytanie czy jest jakaś opcja żeby dowiedzieć się co to jest czy trzeba po prostu wymieniać po kolei wszystko. Na oko wszystko jest proste. Będę wdzięczny za jakieś rady.
7Tomi - Nie Kwi 21, 2013 21:39

W R200/25 masz belkę pod zderzakiem połączoną z wahaczami dwoma prowadnicami. te prowadnice są zakrecane w belce. Najpierw przeglądnij tam. Bo wystarczy ze śruba w belce na jednej prowadnicy będzie popuszczona i będziesz miał cofnięte koło. Prowadnica może byc ugięta i też będzie taki problem.
Harry - Sro Maj 29, 2013 13:14

mam cofnięte lewe koło ok. 1cm czy wymiana gum w belce pomoże ?
drążek reakcyjny pewnie jest prosty, wahacz był wymieniany, widać po łączniku stabilizatora jak wahacz jest ciągnięty do tyłu

group1320 - Sro Maj 29, 2013 22:18

No tak drążki są proste. Wahacz czy byl wymieniany to nie wiem. A sa jakies sposoby zeby sprawdzic co to moze byc?
Harry - Czw Maj 30, 2013 00:16

sorry. chodziło mi oto, że mam to samo. Błąd się wkradł
Julek - Czw Maj 30, 2013 12:04

hmm właśnie tez mam lekko cofinięte jedno kolo zobaczylem w sumie jak wieksze kolo zalozylem;p uff a myslalem ze tylko ja mam takie rzeczy hehe
zdzichu - Czw Maj 30, 2013 12:58

Wybite gumy na drążku reakcyjnym (te w belce) Te bliżej koła powinny być oryginalne (a może ktoś poda grubość oryginału? ) Jeżeli będą za grube lub za cieńkie to zmienią geometrię. Ale najważniejsze aby były jednakowe.