Zobacz temat - [214si] Pompa wody, wiatrak klimatyzacji , nadkole
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214si] Pompa wody, wiatrak klimatyzacji , nadkole

ruszti - Pon Kwi 22, 2013 19:58
Temat postu: [214si] Pompa wody, wiatrak klimatyzacji , nadkole
Witam przed zimą zakupiłem roverka 214si :) teraz przyszedł czas na małe remonty :D Zauważyłem ubytek płynu który moim zdaniem jest spowodowany pompą wody, bo jest mokro pod obudową rozrządu(olej czysty , płyn chłodniczy też) i tu moje
1 pytanie czy wymiana samej pompy to jest jakiś ekstremalny wyczyn ?:p czy posiadając wmiarę podstawowe narzędzia można się za to zabrać ?
Pytanie numer 2.
Podczas zimy działa się dziwna rzecz , mianowicie chwile po odpaleniu auta włączał się wiatrak od klimy... Co dziwne klimy nie włączałem i nawet mam wyjęty bezpiecznik od klimy :?: gdyż mam urwany jeden przewód dochodzący chyba do osuszacza . Stało się to nagle bez jakiejś konkretnej przyczyny , tymczasowo wyjąłem bezpiecznik od tego wiatraka bo się auto nie chciało nagrzewać :P
Pytanie nr. 3
Czy nadkole(plastikowe) od rovera z roku 89-95 będzie pasowało do mojego z 98r. ?

leszczu - Wto Kwi 23, 2013 08:38

ruszti napisał/a:
1 pytanie czy wymiana samej pompy to jest jakiś ekstremalny wyczyn ?:p czy posiadając wmiarę podstawowe narzędzia można się za to zabrać ?

Trzeba rozpinać rozrząd. Przydałby się tez klucz dynamometryczny do przykręcenia napinacza.
ruszti napisał/a:
Czy nadkole(plastikowe) od rovera z roku 89-95 będzie pasowało do mojego z 98r. ?

Nie.

ADI-mistrzu - Wto Kwi 23, 2013 09:33

Sprawdź wtyczkę czujnika temperatury:
http://obrazki.elektroda...._1318880398.jpg
Przeczyść styki w wtyczce i czujniku.

Jeśli jest ok i dalej to samo się dzieje to czujnik do wymiany.

ruszti - Wto Kwi 23, 2013 10:03

ADI-mistrzu napisał/a:
Sprawdź wtyczkę czujnika temperatury:
http://obrazki.elektroda...._1318880398.jpg
Przeczyść styki w wtyczce i czujniku.

Jeśli jest ok i dalej to samo się dzieje to czujnik do wymiany.


Ok sprawdzę jak tam to wygląda :) ale temp. raczej normalnie mi pokazuje i zastanawiało mnie to czemu włączał się mimo wyciągniętego bezpiecznika od klimy ?

Adrian - Wto Kwi 23, 2013 11:02

To który wentylator się włącza? Ten od strony zderzaka, czy ten od strony silnika?
ADI-mistrzu - Wto Kwi 23, 2013 12:14

Są dwa czujniki, jeden dla ECU drugi na deskę.
Jeden jest skierowany w stronę chłodnicy, drugi jest zaraz pod nim skierowany do ziemi.