Zobacz temat - Rejestracja sporwadzonego auta.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Rejestracja sporwadzonego auta.

seku145 - Wto Kwi 23, 2013 13:03
Temat postu: Rejestracja sporwadzonego auta.
Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Przymierzam się do zakupu Rovera sprowadzonego z Niemiec.
Będzie to mój pierwszy pojazd i za bardzo nie wiem jak zachowywać się przy sprowadzonym samochodzie.

Auto przyjechało na kołach.
Sprzedający mówi, że auto jest opłacone przygotowane do rejestracji, wystawia fakturę VAT-MARŻA, oraz kupujący jest zwolniony z opłaty skarbowej.

Prosiłbym informacje również o tym, co muszę posiadać przy rejestracji od właściciela.

Nie ma tu żadnych haków na którego mogę się złapać ?
Żeby potem mi nie wyszły jakieś dodatkowe koszty..
O co chodzi z tą fakturą VAT-MARŻA ?

Pozdrawiam!

komoss - Sob Gru 28, 2013 16:48

Ludzie kupuja auta a potem kombinują jak legalnie zarejestrować.Pewnie już zarejestrowałeś ale powiem co i jak...
Po pierwsze ktoś kto ściąga auto z niemiec,czech czy nawet holandii musi bądx nie musi wykupic tablice czasowe (takie z czerwonymi literkami) często mozna to załatwić w komisie w którym sie kupuje lub w urzedzie w niemczech tez mozna to załatwic.Na tablicach mozna jexdzic miesiąc.Po przyjezdzie do kraju trzeba opłacić podatek,recykling i takie tam pierdy ogółem ok.8 stów.Do tego trzeba przetłumaczyc papiery stówa.Jak juz wszystko macie zabieracie umowy kupna,dowód rejestracyjny,opłata recyklingowa,przetłumaczone papiery no i te tablice smieszne.W wydziale komunikacji wszystko sie babce daje ona to pisze do komputerka płacicie 3 stówy za rejestracje wychodzicie montujecie tabule oplacacie OC i jeździcie na legalu.Nic prostrzego 3 dni załatwiania i wymarzona furą mozna pykac