Zobacz temat - [R216 coupe] Proszę o opinie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [R216 coupe] Proszę o opinie

to-masz - Sob Kwi 27, 2013 00:02
Temat postu: [R216 coupe] Proszę o opinie
Witajcie, na dniach jadę po mojego wymarzonego Roverka, którym mam nadzieję wrócę...

Rocznik 1994, wersja coupe z zdejmowanym dachem.

Powiedzcie na co przede wszystkim zwracać uwagę przy oględzinach, z czym te samochody się borykały.

Z góry dzięki za porady

http://otomoto.pl/rover-2...-C28797858.html

opis samochodu z ogłoszenia w załączniku

tronsek - Sob Kwi 27, 2013 10:22

Silnik lubi "wcinać" olej więc sprawdź, czy nie dymi mocno na niebiesko. Te silniki również trapi również obracanie panewek. Wsłuchaj się, czy czasem nie jakaś nie dzwoni. To auto tylne lampy ma od hatchbecka, (pomarańczowe kierunki a powinny być białe). Może był bity w tyłek ??
Z przodu brak halogenów (lub zaślepek). Sprawdź, czy w kabinie jest włącznik od przednich świateł przeciwmgielnych. Powinien być po lewej stronie w oprawie zegarów obok ogrzewania szyby i tylnego przeciwmgłowego. Może przód też był uderzony. Sprawdź auto dokładnie pod względem wypadkowości.
Szkoda, że nie ma fotek komory silnika. Mogłyby też coś powiedzieć.

to-masz - Sob Kwi 27, 2013 15:31

Fotki felernych miejsc tego samochodu:







































tronsek - Sob Kwi 27, 2013 16:10

Pod maską wszystko na swoim miejscu, silnik raczej bez większych wycieków, choć na "żywo" trzeba to zweryfikować Większość mankamentów jest do ogarnięcia i nimi bym się nie przejmował. Najbardziej martwi mnie stan lewego progu. Dokładniej sprawdź spód auta. Dopytaj się dlaczego nie ma z tyłu oryginalnych lamp, z białymi kierunkami. Moim zdaniem auto warte uwagi. Jak już, to mocno targuj cenę.
tuners - Sob Kwi 27, 2013 17:59

A czy to nie ta coupeta 216 ktorą wystawiali kilka miesięcy temu za 1900zł tylko była w nowej hucie w kraku
to-masz - Sob Kwi 27, 2013 18:56

bardzo możliwe, ponieważ jest to z tego co wiem drugi właściciel na tych tablicach. Znacie jakąś historię tego samochodu?