Zobacz temat - [R620Si] Niski stopień sprężania, niska temperatura oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620Si] Niski stopień sprężania, niska temperatura oleju

Speagle - Sob Maj 04, 2013 20:28
Temat postu: [R620Si] Niski stopień sprężania, niska temperatura oleju
Witam wszystkich,

To mój pierwszy post po długiej przerwie. W międzyczasie pozbyłem się mojego R416 i zakupiłem R620 w benzynie. Niestety, z samochodem zaczęły się dziać różne dziwne rzeczy. Pierwszą oznaką była żółta kontrolka silnika, zapalająca się po rozgrzaniu silnika (przejechaniu ok 10 km) oraz wysokie spalanie (ok 14l). Jednocześnie temperatura oleju nie osiągała nigdy pożądanej wartości i zatrzymywała się nieco poniżej połowy wskaźnika. Mechanik zdiagnozował problem jako zepsutą sondę lambda i ją wymienił. Niestety nie zlikwidowało to problemu. W międzyczasie nadeszły mrozy i samochód miał trudności z odpalaniem. W tym celu wymieniono mi cały aparat zapłonowy, kable i świece. Przy okazji stwierdzono, że stopień sprężania na cylindrach wynosi kolejno:

- na pierwszym: 10
- na drugim: 6
- na trzecim: 5
- na czwartym:1

W związku z tym kierują się do Was z prośbą o pomoc w znalezieniu odpowiedzi na następujące pytania:
1. Czy świecąca się kontrolka, niska temperatura oleju i wysokie spalanie są powiązane z niskim stopniem sprężania? Jeśli tak, to co może być tego przyczyną?
2. Czy jesteście w stanie polecić kogoś w rejonie Warszawy, kto potrafiłby dobrze zabrać się za ten silnik?

Wielkie dzięki za wszystkie rady
Pozdrawiam, speagle

klocuch12 - Nie Maj 12, 2013 02:39


Mariusz27 - Nie Maj 12, 2013 21:06

Sprawdz luzy zaworowe może to jest przyczyną słabej kompresji