Zobacz temat - [R200] max romiar tarcz hamulcowych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] max romiar tarcz hamulcowych

alter6 - Nie Maj 05, 2013 23:43
Temat postu: [R200] max romiar tarcz hamulcowych
Witam!
Przegrzebałem troszkę forum i nie znalazłem odpowiedzi odnośnie tego jakie można największe tarcze wentylowane chodzi o średnice zamontować do R200 oczywiście jak każdy dobrze wie wiąże się to z wymianą szczęk ale to już nie podlega dyskusji.

Oraz czy istnieje możliwość (oczywiście możliwość zawsze istnieje ale jakim kosztem :)) zamiany bębnów hamulcowych z tyłu na tarcze hamulcowe od R25 albo od MG ZR ktoś może próbował takich modów i chciał by się podzielić wiedzą, byłbym bardzo wdzięczny.

Sabz - Nie Maj 05, 2013 23:54

Kiedyś, gdzieś na forum przeczytałem, że wymiana bębnów na tarcze nie dała oczekiwanych rezultatów. Wydaje mi się, że temat odnośnie tego już był ;]
Julek - Pon Maj 06, 2013 09:28

hehe dwa pytania, ktore sobie wczoraj zadałem jak naprawialem hamulce :D
tuners - Pon Maj 06, 2013 10:05

A więc jeśli chodzi o przód to największe w 200 widziałem
HAMULCE D2 RACING 360 MM

Julek - Pon Maj 06, 2013 11:18

tylko troche lipa jesli sie te male bebny z tylu zostawi bo to wtedy razem smiesznie bedzie wygladac...
Remigiusz - Pon Maj 06, 2013 12:15

Rożnicy miedzy bębnami z tylu a tarczówkami normalny tylnymi nie zauważyłem u siebie w 200 :wink: Wada tych tarczówek z tylu jest taka ze mi się raz na jakiś czas zapiekała linka od ręcznego i szybciej te tarcze rdzewiały niż hamowały :wink:

Koszt zamiany nie jest taki straszny trzeba dorwać zaciski kompletne i piasty na tył i to wszystko. :wink: Wszystko Plug and Play :wink:

alter6 - Pon Maj 06, 2013 22:51

i to mi się podoba taka odpowiedz wielkie dzięki tak więc czas zacząć poszukiwania piast na tył dla pozbycia się bębnów a an przód chyba zostanę przy 260 wentylownaych :)

[ Dodano: Pon Maj 06, 2013 22:51 ]
tylko kolejna kwestia jest taka że ja nie mam ABS-u czy to może być problem?

Remigiusz - Pon Maj 06, 2013 22:56

alter6, Obojętne jest czy kupisz z ABS czy bez :wink: Masz więcej opcji co do piast :P
alter6 - Wto Maj 07, 2013 22:17

no to super dzięki wielkie za pomoc :) kupuje piasty na tył i zobaczymy co wyjdzie napiszę relację
Julek - Sro Maj 08, 2013 13:21

napisz napisz bo tez bede chetny do takiej zabawy :)
brkzzz - Sro Maj 08, 2013 18:51

alter6, jeśli z przodu masz hamulce z serii, szkoda pieniędzy na tarcze z tyłu. Te same pieniążki przeznacz na większe wentylowane tarcze z przodu i efekt będzie zdecydowanie lepszy. Cała masa auta podczas hamowania skupia się na przednich kołach. No, prawie cała..
Chyba, że kierują tobą względy wizualne i bardzo przeszkadza Ci tylny bęben widoczny za alufelgą :-)

[ Dodano: Sro Maj 08, 2013 18:51 ]
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=86980

BigBoyPL - Czw Maj 09, 2013 22:09

To wtedy można włożyć troszkę pracy i pomalować go na czarny połysk lub mat, ewentualnie na srebrno. Jak dla mnie malowanie na popularne kolory jak czerwony i żółty jest straszne.
Wiadomo pomalowane bębny nijak się mają do super świetnie wyglądających tarcz ale przynajmniej nie będzie ich z daleka widać i pozbędziesz się rdzy.