Zobacz temat - [R 416si] - Po włączeniu świateł wyłącza sie radio
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 416si] - Po włączeniu świateł wyłącza sie radio

kalosze - Czw Maj 09, 2013 20:22
Temat postu: [R 416si] - Po włączeniu świateł wyłącza sie radio
Witam !
Mam problem z autem polegający na tym, że po włączeniu świateł wyłącza się radio, podłączone jest tak, że jedno napięcie pojawia się po włączeniu zapłonu i radio gra, ale w chwili gdy włączę światła to radio się wyłącza, chociaż zasilanie jest na obu przewodach - głównym od akumulatora i tym po zapłonie !

bizon - Pią Maj 10, 2013 08:13

to pewnie pod radio masz puszczone napecie z wiazki zegarka.
kalosze - Pią Maj 10, 2013 08:59

Witam !
Dzięki za zainteresowanie, najciekawsze jest w w tym to, że nic nie zmieniałem w połączeniach tylko zmieniłem radio, a wcześniej wszystko grało normalnie !
Teraz pytanie co z tym zrobić ?

bizon - Pią Maj 10, 2013 09:25

a to skoro poprzednie gralo dobrze to musisz wziasc instrukcje radia i sprawdzic moze ma inny uklad pinow. radio jakiejs znanej marki?
Adrian - Pią Maj 10, 2013 09:27

Jakie to radio masz obecnie?
kalosze - Pią Maj 10, 2013 11:10

Witam !
Obecnie PEIYNG PY-8118U, kostka ma takie same wyprowadzenia jak w aucie, wcześniej zresztą było zainstalowane w nim i grało normalnie - ostatnio samochód był kilka razy w warsztacie i wiem, że coś było grzebane w bezpiecznikach, bo kieszeń była wyjęta !

bizon - Pią Maj 10, 2013 11:31

kalosze napisał/a:
wcześniej zresztą było zainstalowane w nim i

najpierw mowiles ze zmieniles radio, teraz ze to juz tez jak bylo zamontowane to gralo. takie rzeczy wiele zmieniaja :D

jak bylo cos mieszane w elektryce to na odleglosc nic sie nie wymysli, miernik w reke i sprawdzanie wszystkiego

Adrian - Pią Maj 10, 2013 11:36

No to wyciągnij radio i zobacz jak się tam sytuacja przedstawia. Szczególnie zwróć uwagę na przewody w kolorze żółtym i czerwonym, bo to one dostarczają prąd do radia.
kalosze - Czw Maj 16, 2013 20:21

Witam !
Sprawdzałem już, na zółtym jest 12V cały czas, na czerwonym pokazuje się po przekręceniu stacyjki, po włączeniu radio gra, gdy włączę światła radio się wyłącza, chociaż napięcie jest na obu przewodach !

[ Dodano: Czw Maj 16, 2013 20:21 ]
Witam !
Radio gra, przyczyną to zła masa, wcześniej sprawdzałem napięcia tylko próbnikiem, więc świeciło, ale dopiero na mierniku pokazało, że jedno napięcie ma 8V, po podłączeniu dobrej masy pokazało się dopiero prawidłowe napięcie !
Dzięki za pomoc i zainteresowanie !