Zobacz temat - [R75] Mycie silnika w R75 CDT
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Mycie silnika w R75 CDT

keda - Sro Maj 29, 2013 17:11
Temat postu: [R75] Mycie silnika w R75 CDT
Gdzieś wycieka mi olej w moim R75 (jest nawet w osadzeniu wtryskiwaczy).

Chciałem umyć silnik ale mam obawy bo nigdy tego w R75 nie robiłem.

Jak sprawa z myciem "motora" wygląda w Roverkach?
jest ryzyko że coś się uszkodzi pod wpływem wody? Czujnik któryś albo inny element wrażliwy na kontakt z wodą? Jaki jest stopień ryzyka?

Dzięki z góry za help

AdaskoC - Sro Maj 29, 2013 21:48

Myłem w nich już kilka silników. 2.5, 1.8 i 2.0 D. Każdy znosił to doskonale. Po za 1.8, w którym nie zasłoniłem cewek trochę i jedną zalało, ale na kolejny dzien było już ok.
MaReK - Czw Maj 30, 2013 01:57

Również okresowo dopuszczam się umycia silnika w moim CDTi. Nic się wielkiego nie dzieje. Używam płynu do mycia silników i wody zwykłej - czystej z ciśnieniówki. Należy uważać, aby nie zalewać elementów elektrycznych takich jak puszka bezp. czy akumulator. Należy też oszczędzać aletrnator przed dostaniem się detergentów...
dawidd - Czw Maj 30, 2013 06:56

Z myciem silników jest rożnie, ja w R400 przy motorze 1,6 od dawna myłem silnik wręcz go topiąc i nie oszczędzając niczego - nie było problemu. Ostatnio umyłem go nie z cisnieniowki tylko delikatnie szlalfem i prawie akumulator rozładowałem zanim zapalił (a aku mam dobry :) ) Iskra byla, pompka paliwa chodziła a motor nie palił. Po 15 min kręcenia zapalił i chodzi do dziś. W r75 cdt raz umyłem silnik i po wstępnym przesuszeniu odpaliłem i zaraz poleciał dym z alternatora. Jak go kupowałem to sprzedawca chwile przed moim przyjazdem umył silnik. Byl caly w wodzie, a tez go odpaliłem i nic sie nie działo - nie ma reguły. Jeden silni tego samego typu będzie lepiej uszczelniony drugi gorzej, jedna osoba w jednym miejscu przytrzyma wodę inna w drugim, jednemu zaszkodzi drugiemu nie :)
apples - Pon Cze 03, 2013 20:40

keda! Temat zamykam.

Odpowiedzi na Twoje pytanie szukaj w następujących tematach: #1.

Następnym razem zanim założysz nowy temat użyj funkcji Szukaj
lub przejrzyj Workshop Manual ROVERki.pl. :wink:

Pozdrawiam,
apples