Zobacz temat - [R620] falowanie obrotów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] falowanie obrotów

bmar11 - Sro Maj 29, 2013 21:59
Temat postu: [R620] falowanie obrotów
Witam. W moim 620 SDi pojawil się problem falujących obrotów. Olał bym temat jeśli byłoby tak jak dotychczas czyli, ze falowalby jedynie na luzie przy duzych prędkościach. Ale teraz faluje nawet na postoju. I stało się to w sumie z dnia na dzień. Moze nie jest to jakis duzy zakres ale jednak spokoju nie daje. Podczas jazdy ok. Nic nie szarpie, check nie świeci, po prostu jest dobrze.

A więc tak. Czytałem wiele tematów na forum i napiszę co zrobiłem:

- sprawdziłem wiązke (wywaliłem z auta, omomierz w ręke i przewód po przewodzie sprawdzałem, przwody od strony wtyczki nastawnika tez sprawdzałem i porobiłem co trzeba czyli poprawiłem luty, izolacje itp)
- wybłyskałem błedy, nic nie ma, same 12
- zaślepiłem EGR
- wymieniłem czujnik temperatury paliwa
- czujnik hamulca sprawdzałem czyli 2500 rpm, pedał hamulca i obroty spadaja do 1200 jakos

Sytuacja dzieje sie tylko gdy silnik złapie jakąs temperature. Oboty się podnoszą na obrotomierzu i zaczyna sie falowanie. Na ciepłym ma wyzsze obroty niz na zimnym. Na zimnym jest ok. Na odpięcie 2pinowego złącza czujnika temp wody nie reaguje. Ale po tym zachowaniu mniemam, że ma na te falowanie wpływ jakiegoś czujnika związanego z temperaturą. Aha i jeszcze jedno. Moze tez cos Wam to podpowie. Zdarza się też tak, ze np ma te 90 stopni, faluje faluje, zgaszę go, odpale po chwili i jest okej, trzyma odpowiednie obroty. Ale wystarczy ze dotkne pedał gazu i znów zaczyna falować. jeszcze jedna sprawa. Gdy hamuje (wcisniety hamulec i sprzeglo albo na luzie) to po odpuszczeniu hamulca delikatnie podrzuca obroty. Macie może jakies pomysły? Za każdą podpowiedz z góry dziekuje. Pozdrawiam.

Delfinn - Pią Maj 31, 2013 23:22

Sprawdź tą czujkę w kolektorze ssącym, u mnie był podobny problem, tylko falował na wolnych obrotach. Po wymianie czujnika wszystko wruciło do normy
mareczek - Sob Cze 01, 2013 14:44

Ja mam też taki problem tylko umnie jescze potrafią obroty sie zawiesic gdzies tak na 2tys.
bazyl1218 - Sob Cze 01, 2013 15:23

Gdzie dokładnie jest ten czujnik ?