Zobacz temat - [R200] Seger zabezpieczający przed wusunięciem półosi ze skr
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Seger zabezpieczający przed wusunięciem półosi ze skr

SIMON - Sob Cze 01, 2013 22:23
Temat postu: [R200] Seger zabezpieczający przed wusunięciem półosi ze skr
Witam, podczas wymiany wahacza, wymieniłem również uszczelniacz półosi jednak po wymianie minimalnie wycieka nim olej ze skrzyni, mam w związku z tym pytanie czy podczas wsuwania półosi do skrzyni trzeba na coś zwrócić szczególną uwagę (oczywiście nie mam tutaj na myśli samego uszczelniacza).
piotrekcrash - Sob Cze 01, 2013 22:49

Na końcu półosi masz "seger" zabezpieczający przed wusunięciem półosi ze skrzyni
trzeba się upewnić, że podczas wkładania półosi seger jest na miejscu i po
wciśnieciu jej do skrzyni zabezpieczenie wskoczy w swoje miejsce. Słychać wtedy
charakterystyczny dźwięk.

SIMON - Sob Cze 01, 2013 23:18

Dzięki za odpowiedź
zmieniłem tytuł żeby nie zakładać nowego
u mnie zabezpieczenia na końcu nie było, pewnie przez to ten niewielki wyciek,
Czy zna ktoś wymiar tego ,,segera" , czy pozostaje jedynie zakup używki

piotrekcrash - Nie Cze 02, 2013 12:06

To nie jest typowy seger. To raczej niepełne kułko z elastycznego drutu, który chowa się podczas przechodzenia półosi przez wieloklin skrzyni i rozszerza zabezpieczając po wejściu półosi wystarczająco głęboko i usadowieniu się w swoim miejscu.
Szkoda, że wcześniej nie zadałeś pytania bo wczoraj rano miałem wszystko na wierzu przy zmiania sprzęgła w moim R. Pomierzyłbym Ci wszystko...

SIMON - Pon Cze 03, 2013 16:51

Jakby ktoś potrzebował to drut ma grubość 1.65 mm, po ,,ściśnięciu'' okręg ma 18,30 mm
piotrekcrash - Wto Cze 04, 2013 10:37

[ Dodano: Wto Cze 04, 2013 10:37 ]
SIMON napisał/a:
Jakby ktoś potrzebował to drut ma grubość 1.65 mm, po ,,ściśnięciu'' okręg ma 18,30 mm


Dokupiłeś oryginał czy dopasowałeś coś?

A tak na marginesie widzę, że kolega z Wielunia. Ja też stamtąd pochodzę, ale obecnie mieszkam w Łodzi. Pozdr

SIMON - Pią Cze 21, 2013 12:58

Kupiłem oryginał u chłopaków na Gwizdałkach