Zobacz temat - [R220SDI]Co to za wtyczka?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SDI]Co to za wtyczka?

MUcha88_OKC - Czw Cze 06, 2013 13:58
Temat postu: [R220SDI]Co to za wtyczka?
Witam
Chciałbym prosić szanownych forumowiczów o pomoc. Mianowicie ostatnio gdy grzebałem przy wiązce odkryłem jedną nie podpiętą kostkę i zalepioną izolacją. Znalazłem jej miejsce wpiąłem ją i w zasadzie nic to nie zmieniło. Ciekawi mnie jedynie od czego jest i z jakiego powodu była odłączona...
Tłumaczę gdzie jest:
Stojąc na wprost auta, po lewej stronie silnika idzie wiązka, wzdłuż plastikowej osłony. W tej wiązce m.in. są kable od egr i inne z okolicy egr'a. Teraz od razu nurkując za silnikiem jest przyczepiona ta kostka i kable z niej idą dalej pod silnik do jakiegoś czujnika (chyba) kolor kabli to czerwony i czerwono pomarańczowy. Wpinanie i wypinanie nic nie zmienia w pracy silnika.

mirwin - Czw Cze 06, 2013 14:42

To wtyczka od czujnika temperatury oleju. Czujnik jest uzywany przy klimatyzacji. Często odłącza sie go jak sie zepsuje i zwiera kable od strony silnika by mogła pracowac sprężarka.
Raptile - Czw Cze 06, 2013 15:56

mirwin, nie , czujnik od klimatyzacji jest przy filtrze oleju z boku
MUcha88_OKC - Czw Cze 06, 2013 16:21

Klima tak czy siak nie działa bo jest niestety nieszczelna :/ czy to na pewno to?
mirwin - Czw Cze 06, 2013 17:45

Raptile napisał/a:
mirwin, nie , czujnik od klimatyzacji jest przy filtrze oleju z boku

Czujnik tak ale wtyczka jest wyżej. To jest 2 pinowa wtyczka. Można jej poszukać w RAVE, tam jest zdjęcie. U mnie w 400 jest właśnie tam.

MUcha88_OKC - Czw Cze 06, 2013 18:14

Ja grzebałem w tym RAWE ale nie znalazłem tam nic co by pasowało lokalizacją a przeklikałem wszystkie wtyczki piny i wsówki :razz:
mirwin - Pią Cze 07, 2013 07:31

W R400 to jest C220, a w R200 ma oznaczenie C219 (Oil Temperature sensor). Zdjęcie wtyczki jest przy R400 i powinna byc w tym samym miejscu co w R200. Słabo szukałeś.
Pozdro.