Zobacz temat - [Rover 214] Problem z klimatyzacją
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214] Problem z klimatyzacją

salomon1014 - Czw Cze 06, 2013 17:54
Temat postu: [Rover 214] Problem z klimatyzacją
Witam
Posiadam Roverka 214si 97r.
Kupiłem go z Rok temu i troche z nim przeszedlem ;p mam taki kłopot..nie dzialala mi klima.. wiec pojechałem ją nabic(i oczywiscie zobaczyc czy jest szczelna i odgrzybic). Ale tu sie problem nie konczy.. nadal nie działa w iniby wszystko jest ok z chlodnica itd. gdzy włączam przycisk(tą gwiazdke) kontrolka mi sie niby swieci ze dziala ale nic nie chłodzi... Czytalem ze jak włączam klime to powinien mi troche na obrotach zafalować na chwilke.. ale nic sie nie dzieje.. i nie mam pojecia co z tym zrobic.. bezpiecznik jest ok. ona tak jakby sie nie włanczala... moze jakosc trzeba to jeszcze ustawic typu max na zimne/ obieg w kabinie cvzy z zewnątrz czy jak pomożcie Prosze:) bo troche Ciepło sie zaczyna robic :)

kasjopea - Czw Cze 06, 2013 18:04

A wentylator masz włączony jak włączasz klimatyzację?
Słychać jak się załącza sprężarka?

salomon1014 - Czw Cze 06, 2013 18:51

no mam włączony. Hmm jaka sprężarka? wlaśnie nic nie slysze jak włąnczam:(
ADI-mistrzu - Czw Cze 06, 2013 20:44


Tu masz przykładowy kompresor, przed kołem pasowym jest kilka blaszek, to jest jej sprzęgło.

Odpal silnik bez klimy i zobacz na kompresor, koło pasowe będzie się kręcić ale to sprzęgło nie.
Po włączeniu klimy sprzęgło także powinno zacząć się obracać, jeśli się nie obraca to albo układ nie załącza elektromagnesu sprzęgła albo sam elektromagnes jest uszkodzony.

Pozdrawiam

brkzzz - Pią Cze 07, 2013 20:06

salomon1014 napisał/a:
Czytalem ze jak włączam klime to powinien mi troche na obrotach zafalować na chwilke.. ale nic sie nie dzieje..

No to ewidentnie sprężarka klimatyzacji się nie włącza. Jest ona na tyle dużym obciążeniem dla układu, że muszą się obroty ruszyć, choćby minimalnie.
Sprawdź, co z nią nie tak - znajduje się pod alternatorem.

ADI-mistrzu - Pią Cze 07, 2013 20:24

Sprężarka może się włączać ale nie być szczelna przez co nie generuje ciśnienia a więc i jej obciążenie jest niewielkie.