Zobacz temat - [MG ZR 160] stabilizator
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160] stabilizator

jrdarus1 - Sob Lip 20, 2013 10:13
Temat postu: [MG ZR 160] stabilizator
Witam, ostatnimi czasy po mocniejszym skręceniu gwintu zaczęło mi coś ocierać, po dokładniejszym przyjrzeniu się zauważyłem że położenie stabilizatora różni się właśnie po tej stronie co trze, również prześwit między kołem a nadkolem jest mniejszy niż po drugiej stronie, aż stabilizator się wytarł, poniżej wstawiam foto i proszę o potwierdzenie czy wymiana stabilizatora przyniesie efekt, oraz czy trudno jest coś takiego wymienić, dam radę jeżeli postawie samochód na kołkach,dużo elementów trzeba zdemontować? ?



[ Dodano: Sob Lip 20, 2013 10:13 ]
czy stabilizator od wszystkich roverków są takiej samej grubosci jak od zr 160? pomoze ktos?

leszczu - Sob Lip 20, 2013 10:46

jrdarus1 napisał/a:
czy stabilizator od wszystkich roverków są takiej samej grubosci jak od zr 160? pomoze ktos?

Oj chyba w ZR jest nieco grubszy niż w R200 i R25.

Wymiana samego stabilizatora mało co da, bo dalej będzie trzeć. Trzeba szukać. przyczyny dlaczego trze. Może za mocno gwint skręcasz ?

jrdarus1 - Sob Lip 20, 2013 16:46

Tylko po drugiej stronie jest ok stabilizator bardziej idzie ku kolu ii jest przerwa spora a po tej felernej az sie opiera i stab. Skierowany bardziej ku komorze co mnie tez niepokoi musze miec po tej felernej stronie bardziej podniesiony gwint aby rowno stal tak jest po sprawnej stronie


leszczu - Pon Lip 22, 2013 10:39

Nie wiem to może masz krzywy stabilizator.
piotrekcrash - Pon Lip 22, 2013 12:00

Nie wiem jak różnica miedzy R25 a ZR, ale na 100% w R25 jest grubszy niż w R200, oba z silnikiem 1.6
jrdarus1 - Wto Lip 23, 2013 09:21

Zamawiam stabilizator z R25 do weekendu powinno przyjść a wtedy wezmę się za to, ciężki jest to wymienić? trzeba wymontowywać układ wydechowy?
Raptile - Wto Lip 23, 2013 09:31

jrdarus1, nie , 2 gumy po srodku i drazki stabilizatora. Ja robilem to za pomocą 2 podnosników. Żeby nagiąć i zamontowac drazek.
jrdarus1 - Wto Lip 23, 2013 09:49

Raptile, Dzięki wielkie, w takim razie raz dwa się z tym uporam :) mam nadzieję że ten krzywy stabilizator jest przyczyną tego że muszę mieć jeden gwint bardziej skręcony od drugiego żeby równo stał