Zobacz temat - [MG ZR] Mokry bagażnik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Mokry bagażnik

MiceK - Czw Cze 13, 2013 17:05
Temat postu: [MG ZR] Mokry bagażnik
Witam Panowie i Panie. Mam problem, a mianowicie po każdorazowym myciu samochodu, tudzież większych opadach deszczu mam zalany (co prawda niewiele tego się zbiera, ale jednak) bagażnik. Dzisiaj miałem możliwość podwórkowego mycia, więc było delikatnie i podpatrzyłem, że woda sączy się z dwóch dziurek po wewnętrznych stronach błotników, tuż pod wykładzinami (widać na zdjęciach). Jak z tym walczyć ? :P

Z góry dziękuję za wszelką pomoc !!

demin - Czw Cze 13, 2013 19:00

Też walczyłem z przeciekającym bagażnikiem, prawdopodobnie głównym problemem będzie nieszczelna lampa, którą trzeba potraktować silikonem, natomiast co do wężyka to powinna być tam taka rura, która wchodzi w tą dziurę :)
leszczu - Czw Cze 13, 2013 20:03

demin napisał/a:
natomiast co do wężyka to powinna być tam taka rura, która wchodzi w tą dziurę

Oczywiście jeśli ma się szyberdach. :wink:

MiceK napisał/a:
Jak z tym walczyć ?

Silikonem i po sprawie.

demin - Czw Cze 13, 2013 21:01

leszczu, a to to jest ten cały kanalik odprowadzający od szyberdachu ??
leszczu - Czw Cze 13, 2013 21:09

Tak.
Gucjan - Czw Cze 13, 2013 22:35

u mnie sie lało jak miałem za mocno lampe przykrecona nie wiem jak ale jakos po tej gąbce spływało i mozesz poprawic po obu stronach te gumki na gorze z jednej sa kable a z drugiej weżyk do spryskiwacza.
MiceK - Pią Cze 14, 2013 10:07

A nie lepiej zatkać w cholerę te dziury ?
Felipe987 - Pią Cze 14, 2013 19:38

MiceK napisał/a:
A nie lepiej zatkać w cholerę te dziury ?

Jeśli nie masz szyberdachu to chyba nic nie powinno się stać jak ładnie zaślepisz :wink: Ale ja bym się upewnił czy Ci ta woda z innego miejsca nie leci. Do tego miejsca może ściekać po słupku od np przerdzewiałego łączenia przy zawiasach klapy.

BigBoyPL - Pią Cze 14, 2013 21:04

Ja u siebie miałem bardzo nietypowe miejsce przecieku, mianowicie w miejscach gdzie przychodzą ograniczniki zamknięcia na klapie jest takie łączenie 2 blach. Nie wiem jakim cudem woda dostawała się pod takim kątem ale się dostawała i kapało a następnie ciekło sobie przy nadkolach od strony wewnętrznej do koła zapasowego. O dziwo odkryłem że jak samochód stoi idealnie prosto to nic nie cieknie a wystarczy że 2 kołami stoi na 10cm krawężniku i z tej strony gdzie jest niżej niestety cieknie ;]
RAKU_44 - Sob Cze 15, 2013 10:07

Jest jeszcze teoria Remiego który miał przecieki pod listwami dachowymi i w sumie u mnie potraktowanie silikonem lamp i końcówek listw na razie dało efekty.
Jeżeli brałbyś silikon proponuję neutralny żeby nie pogłębiać ewentualnej korozji w niektórych miejscach.

BigBoyPL - Sob Cze 15, 2013 12:35

Dodatkowo dodam że sylikon nie koniecznie trzeba kupować w sklepie budowlanym. Ostatnio widziałem sylikon naturalny marki tytan w znanych centrach handlowych na C i A ;]
Chester - Sob Cze 15, 2013 14:23

a ja polecam uszczelniacz dekarski jest bardziej wytrzymały od silikonu i mozna go klasc na wilgotne powierzchnie