Zobacz temat - [Rover 400] Problem ze wskazaniem poziomu paliwa.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 400] Problem ze wskazaniem poziomu paliwa.

Elumix - Wto Cze 18, 2013 23:47
Temat postu: [Rover 400] Problem ze wskazaniem poziomu paliwa.
Witam

Mam błędne wskazania poziomu paliwa na desce rozdzielczej. Tzn nie ma paliwa a baku a na zegarze wskazówka stoi w połowie. Jak zatankuje to wskazówka się podnosi. Szukałem na forum ale nie znalazłem: gdzie znajduję się pływak w rover'ku 400 sedan. Szukałem w bagażniku. Znalazłem okrągłą blachę skręconą na trzech śrubach a pod spodem ( brak pływaka ) Proszę mnie nakierować jak mogę dostać się do pływak ? Gdzie mam szukać .

Z góry dziękuje.

sTERYD - Sro Cze 19, 2013 07:41

Pod tylnym siedzeniem powinna być klapka, i tamtędy może się udać dostać do pływaka. Jak nie, to trzeba zdjąć bak.
Być może po prostu ktoś założył krótszą pompkę i mimo, że jest paliwo, to pompka już nie sięga :/

Elumix - Sro Cze 19, 2013 22:27

Niestety pod tylnym siedzeniem nie znalazłem klapy, także brak dostępu do pływaka. Zostaje mi demontaż zbiornika paliwa. Sprawdzę również pompkę o której kolega wspomniał.

Dziękuje :)

MARGOS - Pią Cze 21, 2013 10:14

Z pompką bywa też tak, że nawet po założenie tej samej co była - możliwe że nie dość dokładnie - wskazania poziomu się różnią i są zafałszowane i kontrolka za późno potrafi się zapalić.
W innych podobnych tematach była informacja że zamienniki pompki, które maja tę samą długośc także potrafią źle pracować i wskazywać efekt - połowa zbirnika, a pompka już nie ma co pompować.