Zobacz temat - [R75 CDT] Konieczna pomoc przy diagnozie sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 CDT] Konieczna pomoc przy diagnozie sprzęgła

musk19 - Nie Cze 23, 2013 17:35
Temat postu: [R75 CDT] Konieczna pomoc przy diagnozie sprzęgła
Nie mam już pomysłu co to może być. Mam problemy ze sprzęgłem. Oto objawy:
1. Układ muszę często odpowietrzać - ok. 1 raz na miesiąc
2. Jak delikatnie, tak aby aby naciskam na pedał sprzęgła to bardzo lekko wchodzi aż do podłogi i już nie wraca na swoje miejsce (w tym czasie płyn w zbiorniczku pompy jest). Jak wciskam "normalnie" sprzęgło to jest w ok na tyle że można jeździć.
3. Biegi wchodzą lekko, bez oporu.
4. Gdzieś ucieka niewielka ilość płynu (ok. ta ilość jaka jest w zbiorniczku wyrównawczym ucieka w ok 1 mc) wyciek jest na tyle nie wielki ze nie mogę go zlokalizować, na rurce odpowietrzającej sucho, przy pompie sucho, na złączce pod aku sucho, na łączeniu skrzyni biegów sucho.
5. wymontowałem pompę, rozkręciłem i tłoczek i uszczelki wyglądają OK
6. sprzęgło bierze bardzo nisko od samej podłogi.

A teraz pytania:
1. Czy można jakoś sprawdzić pompę mając ją wymontowaną z auta (optycznie wygląda OK??
2. Macie koledzy jakieś sugestie?

radi - Nie Cze 23, 2013 20:48

Sugestie mam dwie
-nie wymieniłeś sprawdzenia wycieku przy pompie. Mogłeś go nie zauważyć bo płyn cieknie na dywanik i do niego wsiąka sprawdź podkładając pod pedały karton, pojeździj i wtedy sprawdź.
-spróbuj odpowietrzyć od strony odpowietrznika tak jak tu opisałem:
http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=40

Rowan - Pon Cze 24, 2013 15:23

musk19, pompe masz uwaloną...
musk19 - Pon Cze 24, 2013 16:51

No może faktycznie minimalnie cieknie - owinąłem pompę ręcznikiem papierowym i minimalne ślady wycieku widać.
W takim razie wysyłam pompę do regeneracji tłoka i uszczelniaczy - dam znać jaki wynik po tym zabiegu.