Zobacz temat - [ Rover 45 2,0ITD ] awaria silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [ Rover 45 2,0ITD ] awaria silnika

darek45 - Wto Cze 25, 2013 10:40
Temat postu: [ Rover 45 2,0ITD ] awaria silnika
Witam . Oddałem tydzień temu Rover 45 2,0 Itd 2004 r. po lifcie na wymianę uszczelek z uwagi na lekkie kapanie oleju silnikowego ( bez problemu by jeszcze dużo kilometrów przejechał ) partacze z warsztatu podczas wymieniania uszkodzili pompę oleju , prowadzący do niego przewód ciśnieniowy i uszkodzili jakieś śruby . Po paru dniach naprawili to we własnym zakresie tzn. aluminiowa pompa oleju była pęknięta ( podobno tylko mikro pęknięcia ) i zalutowana ( widoczne duże luty w górnej jej części ) , przewód i jego końcówki zostały dorobione ( jakieś zamienniki , śruby też jakieś zamienniki . Po przejechaniu około 80 kilometrów silnik zaczął dziwnie klekotać , znaczny brak mocy , po czym została przerwana jazda . Następnie chcąc go ponownie uruchomić nie mogłem tego zrobić , nawet rozrusznik się nie ruszył . Wskazówka temperatury silnika w kabinie wskazywała poniżej 90 stopni , wentylatory przy chłodnicy były włączone na max . Co może być tego przyczyną ?? ?
tronsek - Wto Cze 25, 2013 10:48

Coś mi się zdaje, że spierdzielili tę naprawę pompy i w wyniku tego nie było właściwego (lub całkowity brak) smarowania silnika i silnik się zatarł.
darek45 - Wto Cze 25, 2013 11:24
Temat postu: [rover45]
wczoraj mówili coś o uszkodzeniu termostatu ? ale nie chce mi się wierzyć bo temperatura silnika była poniżej 90 stopni , wentylatory przy chłodnicy pracowały [ wczoraj , temperatura powietrza około 30 stopni na słońcu pewnie jeszcze więcej ] . Pewny jestem , że termostat był sprawny . Jak by się uszkodził to wskazówka wskoczyła by na czerwone pole . Mam jeszcze jedno pytanie czy termostat w Rover 45 2,0 IDT jest taki sam jak w Rover 75 ?
tronsek - Wto Cze 25, 2013 11:30

darek45 napisał/a:
Mam jeszcze jedno pytanie czy termostat w Rover 45 2,0 IDT jest taki sam jak w Rover 75 ?
:nie: Nie.
darek45 - Wto Cze 25, 2013 13:05
Temat postu: [rover45]
i jak je rozróżnić ?

[ Dodano: Wto Cze 25, 2013 13:05 ]
ile kosztuje pompa oleju do Rover 45 2,0 ITD ? jaki koszt ew. remontu silnika ? czy się opłaca go naprawiać ? Czy ktoś zna pożarny warsztat , gdzie naprawią rovera w pomorskim ?

barney79 - Wto Cze 25, 2013 18:42

Teraz wszystko zrobią żeby się nie przyznać do błędu.Silnik kupisz za 2000złotych.
darek45 - Wto Cze 25, 2013 20:17
Temat postu: [ Rover 45 2,0ITD ]
:-| było wszystko dobrze , zajebisty samochód dopóki do tego zachodniego samochodu dopadli się polscy naprawiacze !
gammathough - Czw Lip 17, 2014 07:22

Mi wczoraj mechanik dzwonił że pompa oleju coś nie halo... Cena części 1000 zł, nożjapier...

Na szczęście dzisiaj się dopytałem szczegółów i thank god nie trzeba pompy wymieniać :D