Zobacz temat - [r400] hamulce
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r400] hamulce

gringo_on - Sro Lip 03, 2013 08:35
Temat postu: [r400] hamulce
witam, na temat hamulców było juz chyba wszystko ale mimo to nie moge dojść czemu mimo odpowietrzenia pedał nadal jest miekki.
Sprawa wyglada tak:
w tylnim prawym kole wymieniłem tłoczek bo stana i wszystko wydawało mi sie ze zrobiłem dobrze, na koniec odpowietrzyłem i poleciało kilka buniek powietrza a mimo to dajel po nacisnieciu na pedał stawia minimalny opór, jak przepommuje go 2 -3 razy to dopiero pedał twardneije i ostro hamuje. Zastanawiam sie czy moze źle załozyłem tłoczek bo wkreciłem go prawie do konca w szczeki i po nacisnieciu na hamulec przednie koła nie dadza sie recznie pokrecic natomiast tylnie te co robiłem kreci sie cały czas i dopiero po przepompowaniu zaczyna lekko stawiac opór

tronsek - Sro Lip 03, 2013 08:42

gringo_on napisał/a:
po nacisnieciu na pedał stawia minimalny opór, jak przepommuje go 2 -3 razy to dopiero pedał twardneije i ostro hamuje.
Obstawiam zapowietrzony układ. Odpowietrz jeszcze raz.
gringo_on - Sro Lip 03, 2013 09:41

odpowietrzałem już 3 razy i za każdym razem wypływał czysty płyn bez powietrza, zastanawiam sie czy nie trzeba było zrobić tak ze po wymianie tłoczka nalezy pompować hamulcem płyn aż tłoczek wyjdzie do konca i wtedy odpowietrzyć, nie wiem czy dobrze mysle...
tronsek - Sro Lip 03, 2013 09:56

Cały układ odpowietrzyłeś, czy tylko ten jeden zacisk ??
gringo_on - Sro Lip 03, 2013 10:07

wczoraj odpowietrzałem cały układ i w każdym kole było ok tylko te co naprawiałem. Może to pompa sie zapowietrzyła??
Mój błąd był taki ze po odkreceniu szczek nie zacisnąłem przewodu z płynem i swobodnie sobie wyleciał ale za pierwszym razem jak odpowietrzałem poleciało sporo powietrza ale kolejne 2 próby po kilka razy juz były ok bez powietrza