Zobacz temat - [Rover 45] Rover 45 - co o nim sądzicie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [Rover 45] Rover 45 - co o nim sądzicie?

van-reiv - Sro Lip 03, 2013 21:32
Temat postu: [Rover 45] Rover 45 - co o nim sądzicie?
Witam,
Oglądałem dziś Rovera 45 z 2000 roku z silnikiem 1,8 B+LPG
http://tablica.pl/oferta/...html#940d5ecde9
Co o nim sądzicie?
Cały lakier przeleciany dobrym czujnikiem lakieru - 99% braku wątpliwości że jest nie oryginalny - jedynie tylny zderzak pęknięty w dwóch miejscach, ale to kosmetyka.
Środek też zadbany, przycina się opuszczanie fotela kierowcy...
Silnik - trochę wilgotny przy rozrządzie - czyżby to słynna uszczelka?
Poza tym na co jeszcze zwrócić mógłbym uwagę, bo jestem poważnie zainteresowany :)

marcin.misek - Nie Lip 07, 2013 02:00

A czy nakładka na kierownicę nie jest po to aby ukryć oryginalny przebieg ? Ściągnij ją i obejrzyj kierownicę , jeśli jest wytarta to przebieg 160 Tys, może być podejrzany.
gregor13 - Pon Lip 08, 2013 11:36

Jeśli silnik mokry przy rozrządzie, to na pewno uszczelniacz wałka rozrządu, miałem to samo przy zakupie. Z kierownicą to różnie bywa - ja mam manierę kręcenia opartą dłonią, przez co po bokach kierownica mi się nieźle wytarła (przez krótki czas użytkowania przeze mnie) i musiałem zafundować sobie skórzane obszycie. A było to przy przebiegu ok. 125.000 km (raczej autentyczny, a mojej jazdy było wtedy ok. 6.000 km).
van-reiv - Pią Lip 19, 2013 18:44

Temat w sumie nie aktualny bo zakupiłem ów model :)
Pokrowiec był tylko "ozdobą" - po zdjęci kierownica nie pościerana, rzekł bym że standardowo zużyta.
Odnośnie silnika... Cóż, okazało się poważniej niż przypuszczałem. Nie tylko uszczelka, ale pęknięta głowica w ogóle się okazała.
Auto już jest u mechanika i odzyskuje formę. Cena była bardzo korzystna, w dodatku z 1,5 roczną sekwencją LPG, więc remont silnika na wstępie i oby później nic poważnego.

sobierw - Wto Lip 30, 2013 20:43

Ja też myślę że osłona na kierownicę ma zasłonić jej zniszczenia (a wiem że kierownica rovera to nie jest jego mocna strona) 11 lat temu wymieniłem w R416 ją na drewniano skórzaną. W R75 mam zniszczoną nie miłosiernie :(

szoso: to nie dział sprzedam

van-reiv - Wto Lip 30, 2013 20:46

Jakbyś nie przeczytał posta wyżej - już zakupiłem R45 :)