Zobacz temat - [Rover 75] Licznik oraz Stan Paliwa Nie Działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [Rover 75] Licznik oraz Stan Paliwa Nie Działa

Giewont - Pon Lip 15, 2013 20:45
Temat postu: [Rover 75] Licznik oraz Stan Paliwa Nie Działa
Mam dość ciekawy problem a mianowicie , od pewnego momentu swieci mi kontrolka abs oraz nie dziala licznik i stan paliwa szwankuje przy skrecie zmienia sie pozycja raz w jedna raz w drugą strone. Elektryk powiedział ze czujnik abs nie działa. Był podłączony do komputera oraz mierzył rezystancje czujnika i stwierdził ze jest za mała . Prąd dochodzi prawidłowo. I teraz pytanie , skoro czujnik jest zepsuty , to dlaczego od czasu do czasu działa .? Nieraz odpalam samochód jade i licznik oraz stan paliwa działa prawidłowo , oczywiscie kontrolka nie swieci. Ale po jakims czasie zaswieci sie kontrolka i znowu to samo. I teraz moje pytanie , czy to wina czujnika czy coś innego może być przyczyną która to powoduje , prosze o pomoc...
seyfer - Wto Lip 16, 2013 08:10

moze przewód od czujnika jest przerwany i czasami dostaje zwarcia ? To akurat powinien Ci mechanik sprawdzić
Dziadek - Wto Lip 16, 2013 09:57

Miałem podobnie. Nie gdybaj,tylko wymień czujnik i po sprawie. Koszt niewielki.
MaReK - Wto Lip 16, 2013 14:10

Może jest zaśniedziały na wtyczce, albo przetarty, albo już raz naprawiany i źle zaizolowany.
Możesz od razu go wymienić, ale możesz też spróbować zlokalizować usterkę na przewodzie i ją zlikwidować. Mniejszy koszt.

apples - Wto Lip 16, 2013 20:25

Giewont! Temat zamykam.

Odpowiedzi na Twoje pytanie szukaj w następujących tematach: #1.

Następnym razem zanim założysz nowy temat użyj funkcji Szukaj
lub przejrzyj Workshop Manual ROVERki.pl. :wink:

Pozdrawiam,
apples