Zobacz temat - [R600]Dziwna praca silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600]Dziwna praca silnika

jarecki90 - Sro Lip 17, 2013 23:18
Temat postu: [R600]Dziwna praca silnika
Od niedawna posiadam Rovera 600 2.0 sdi,auto w ostatnich dniach zaczęło się dziwnie zachowywać,silnik zaczął pracować głośniej,na zimnym silniku dziwnie klekocze,dodam ze na obrotach 1300-1800 szarpie jak pedał nieco mocniej wcisnę a czasami niezaleznie od tego jak potraktuję pedał,natomiast juz w okolicach 2tys. zaczyna się zachowywać w miare normalnie,jak na jedynce powoli się toczę i symbolicznie dodaję gazu autko "skacze",do tego jak już się rozgrzeje obroty zaczynają delikatnie falować,na prawdę nieznacznie ale słychać to w pracy silnika.Kiedy mu przydepnę czuję momentami jakby go coś tłamsiło,tak w okolicach 3tys. potrafi go "wyhamować" albo coś tłamsi silnik i tak jakby nieznacznie tracił moc i czuć że stać go na więcej a coś mu dolega,zdarza też mu się normalnie przyspieszać ale to czasem.Mechanik mi sugerował żeby wyregulować zawory i wymienić filtr paliwa bo ostatnio zatankowałem niewielką ilość paliwa na najtańszej stacji w mieście,która jak później się dowiedziałem dysponuje słabej jakości paliwami.
kruszan - Sob Lip 20, 2013 14:09

Rozpocznij od sprawdzenia błędów, sprawdzenia/wyczyszczenia kostek wiązki elektrycznej (szczególnie przy pompie wtryskowej), wymiana filtra powietrza/paliwa również nie zaszkodzi, a koszta niewielkie.