Zobacz temat - [R400] klima nie chłodzi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] klima nie chłodzi

Tjancik - Pon Lip 29, 2013 20:05
Temat postu: [R400] klima nie chłodzi
Witam i prosze o pomoc a mianowicie miesiąc temu nabijałem klime w swoim roverku i działała bez zarzutu ale ostatnio przestała chłodzić , kontrolka się świeci sprężarka sie załącza ale nie leci zimne powietrze tylko takie jak z normalnego nawiewu, co może być przyczyną ?? ???????
tronsek - Pon Lip 29, 2013 20:18

Pewnie jest nieszczelna i czynnik uciekł.
Tjancik - Pon Lip 29, 2013 20:19

Ale wtedy nie załączała by sie sprężarka a w warsztacie tam gdzie napełniałem klime mówili że jest szczelna
Adrian - Pon Lip 29, 2013 20:22

Jesteś pewien, że się sprężarka załącza?
Tjancik - Pon Lip 29, 2013 20:26

Tak słychać że sie załącza i obroty wzrastają i wogóle
tronsek - Pon Lip 29, 2013 20:32

Nieszczelność masz bardzo nie wielką i czynnika zostało na tyle dużo, aby sprężarka się załączała a na tyle mało, aby klima chłodziła.
Sprawdź czy masz czynnik u siebie.

Tjancik - Pon Lip 29, 2013 20:39

Nawet jak na tym urzadzeniu do napełniania klimy był komunikat ze jest szczelna zreszta to urzadzenie przed nabiciem sprawdza szczelnosc
Adrian - Pon Lip 29, 2013 20:46

Takie sprawdzanie, to nie sprawdzanie. ;) Jakbyś miał konkretną dziurę, to może by coś to urządzenie pokazało. ;) Przy małych wyciekach, to tylko czynnik UV wlany do układu i lampa UV w łapy. ;)
tronsek - Pon Lip 29, 2013 20:49

Rób jak uważasz. Najprostsze i najtańsze jest sprawdzenie czy jest czynnik w układzie, a dopiero potem szukanie poważniejszych usterek.
Przerabiałem ten temat w swoim R400 przez 2 sezony. Klima nabita, niby szczelna i po dwóch miesiącach przestaje chłodzić. Przyczyna ?? Brak czynnika, który uciekał na połączeniach. Bardzo małej nieszczelności maszyna nie wyłapie, dlatego wpuszcza się w układ kontrast, aby później znaleźć miejsce wycieku.

Tjancik - Pon Lip 29, 2013 20:50

Ok w takim razie sprawdze to dziekuje bardzo za pomoc POZDRAWIAM
kiler22 - Nie Sie 11, 2013 20:25

podczepię się pod temat klimy żeby nie zakładać nowego (bo myślę że mój problem jest banalny) bo u mnie też nie chodzi/chłodzi
pacjent to rover 420 99 rok benz
przeczytałem tu wiele tematów wiem oczywiście że należy sprawdzić bezpiecznik i przekaźnik (później czujnik przy filtrze oleju ) ale tu właśnie zaczynają się problemy . Po prostu nie mogę znaleźć przekaźnika który odpowiada za załączenie klimy a i z bezpiecznikami też nie doszukałem który to ma być . czy któryś pod maska czy może któryś z tych które są w kabinie . Generalnie to nie mogę nigdzie znaleźć żadnej rozpiski który bezpiecznik za co odpowiada .

Sirk - Pon Sie 12, 2013 15:42

kiler22, napisz jeszcze czy klima dokładana firmy Diavia, czy fabryczna.
redcloud - Pon Sie 12, 2013 15:47

U mnie była niewielka przecierka na rurce alu od klimy (obok wysprzęglika). Magik ją znalazł, zaspawał, nabił klimę i śmiga (klima - nie magik). Sposób z kontrastem jest najlepszy.
kiler22 - Pon Sie 12, 2013 17:39

Sirk napisał/a:
kiler22, napisz jeszcze czy klima dokładana firmy Diavia, czy fabryczna.

a żebym ja to wiedział :mrgreen: mam ten samochód od kilku dni . Wygląda na fabryczną ale .... może napisz po czym poznać czy ori czy dokładana