Zobacz temat - [R400] Brak chłodzenia, szybkie nagrzewanie, nie kręci rozru
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Brak chłodzenia, szybkie nagrzewanie, nie kręci rozru

cyprian - Wto Lip 30, 2013 07:56
Temat postu: [R400] Brak chłodzenia, szybkie nagrzewanie, nie kręci rozru
Witam,
mam problem z roverkiem, ledwo go odpalę i już jest gorący, nie minie nawet minuta. Niestety nie pokazuje mi na wyświetlaczu temperatury, chyba mam niesprawny czujnik (jak się nazywa, jak o niego pytać).
Nie załącza mi się wentylator, więc czujnik cieczy, chyba też do wymiany, można go jakoś sprawdzić? termostat zamontowany w rurę chłodzenia działa, bo przepuszcza ciepłą wodę i duży obieg działa, lecz wiatrak się nie załącza, siadła mi chyba przez to uszczelka pod klawiaturą.
Inny problemem to kłopoty z odpaleniem, jakby akumulator był rozładowany, był on wymieniany, jak jest naładowany prostownikiem, to w ten sam dzień odpali, ale później już nie, mimo, że ma niby 14V, nawet w trasie zgaszę silnik i już go nie odpalę, raz zakręci rozrusznikiem i już lipa. Wszystko powyłączane, pobór energii przy wyłączonym samochodzie znikomo mały (alarm, radio itp) w stosunku chociażby do żarówki oświetlającej wnętrze samochodu po otwarciu drzwi.