Zobacz temat - [R416Si 97r]Zawieszajace się obroty i brak płynu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416Si 97r]Zawieszajace się obroty i brak płynu

grzes999 - Wto Lip 30, 2013 17:02
Temat postu: [R416Si 97r]Zawieszajace się obroty i brak płynu
Wiem, że było już wiele razy, nawet czytałem o podobnym problemie kiedyś; ale teraz nie mogę tego znaleźć :/ Jako, że mam dwa pytania to postanowiłem założyć nowy temat.

Problem 1.
Od kilku dni mam problem z zawieszającymi się obrotami. Nie ważne czy silnik jest zimny czy ciepły. Po dodaniu gazu obroty się zawieszają. Czasami na zimny jest wszystko dobrze; ale to tylko chwilę; a czasami nawet i na ciepłym(ale to może 1 przypadek na 10). Co dziwniejsze gdy jest chłodniej na zewnątrz czyli wieczorem, w nocy; a nawet jak nie ma takich upałów nie ma problemów z zawieszaniem się obrotów. Gdy obroty się zawieszają pomaga podważenie pedału gazu do góry.

Czyściłem już silniczek krokowy, sprawdzałem linkę(kapnąłem kilka kropli oleju w pancerz po mimo, że luźno chodziła,resetowałem przepustnicę)

Jakiś rok temu również miałem problem z obrotami; ale czyszczenie silniczka krokowego pomogło. Tym razem jednak nic to nie dało.

Problem 2.
Od jakiegoś czasu mam problem z ubywaniem płynu chłodniczego. W zbiorniczku wyrównawczym jest tylko troszkę na samym dnie. Doleję, żeby było go optymalnie i po jakimś czasie dalej jest "denko". Temperatura jest cały czas taka jaka być powinna i nie ma żadnych objawów, że coś jest nie tak. Wycieków też nie widać żadnych. Po dłuższej jeździe płynu jest tyle samo co przy zimnym silniku.

marcin8004 - Wto Lip 30, 2013 17:10

1. Wyczyść przepustnicę jeszcze, bo masz plastikową i zapewne się zacina. Ale pewnie i tak będzie czekać Cię wymiana na aluminiową z nowszych R, tak jak mnie :) I polecam to każdemu z tym problemem - teraz to jest bajka w porównaniu z tym co było :)

2. A ten płyn jest czysty? Nie pływa w nim olej? Może HGF się zaczyna? :/
W FAQ jest artykuł o objawach HGF'u. Przeczytaj i przebadaj u siebie

Pozdr

grzes999 - Wto Lip 30, 2013 17:27

Jutro zabiorę się rozbieranie przepustnicy i rozważę ewentualną wymianę.
Faktycznie płyn nie jest zupełnie czysty coś w nim pływa :/ będę musiał się jeszcze i temu problemowi przyjrzeć.

Bodziek85 - Czw Sie 01, 2013 20:07

ubywa płynu to i komp wariuje - czyszczenie silniczków i przepustnic nic nie da, najpierw doprowadź do ładu chłodzenie (uszczelki złączki itp - trzeba szukać źródła wycieku)
grzes999 - Pon Sie 12, 2013 18:20

Bodziek85 dzięki za cena radę o tym nie pomyślałem. Przejrzałem wszystko znalazłem miejsce wycieku małe bo małe; ale powoli uciekało :/ Po naprawie tego problemy z obrotami ustały.