Zobacz temat - [R75] Problem z kontrolkami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z kontrolkami

kranik01 - Pon Sie 05, 2013 19:20
Temat postu: [R75] Problem z kontrolkami
Witam, pojawił się u mnie problem, z którym parę osób już miało styczność, lecz w tematach nie znalazłem odpowiedzi.
Mianowicie, podczas naprawy przewodu chłodzenia, w którym zrobiła się dziura, przypadkowo dotknąłem jedną z klem karoserie samochodu i poszła mała iskra. Posprawdzałem czy wszystko ok no i faktycznie było wszystko ok, lecz niestety tylko przez godzinę. Później zgasły kontrolki kierunkowskazów oraz świateł długich oraz przeciwmgłowych, dodam, że światła na zewnątrz działają normalnie i brak tych kontrolek nie przeszkadza mi jakoś bardzo, lecz zbliża mi się przegląd i wypadało by to zrobić.

Od razu dodam, że w grodzi mam suchutko, odpływy drożne. Po zapoznaniu się z tematami forumowiczów diagnoza padła na moduł świateł, więc go wymontowałem, wyczyściłem acetonem, następnie spryskałem kontaktem ( wtyczkę również), niestety zabieg nie przyniósł poprawy :)

Panowie, gdzie może leżeć przyczyna? :)

Poniżej zdjęcia modułu, widać, że niektóre elementy są pokryte rdzą nie bardzo wiem jak mam ją usunąć tak żeby czegoś nie zniszczyć.
http://imageshack.us/a/img14/2431/adkr.jpg
http://imageshack.us/a/img843/797/2zq3.jpg

MatiNitro - Pon Sie 05, 2013 19:27

Spróbuj podmienić ten moduł na inny ;) w weekend będę w Łaziskach, a mam luźny moduł w garażu ;) możemy się umówić i podmienimy :P
kranik01 - Pon Sie 05, 2013 19:34

MatiNitro napisał/a:
Spróbuj podmienić ten moduł na inny w weekend będę w Łaziskach, a mam luźny moduł w garażu możemy się umówić i podmienimy


Dziękuję za błyskawiczną pomoc, przegląd muszę zrobić do środy, jak diagnosta przymknie oko to możemy się umówić :) Mam samochód z 99 roku, więc nie powinno być problemu z errorem na liczniku, więc jeśli twój byłby sprawny to chętnie go od Ciebie odkupię :)

MatiNitro - Pon Sie 05, 2013 19:43

Jeśli zadziała to świetnie ;) Tylko mój moduł nie obsługuje halogenów :p :)
kranik01 - Pon Sie 05, 2013 19:50

MatiNitro napisał/a:
Tylko mój moduł nie obsługuje halogenów


To niedobrze, jak już ma działać, to niech działa jak należy :)

MatiNitro - Pon Sie 05, 2013 19:55

Aaa czy podmiana frontu nie pomnoże i na to ;) ktoś chyba taki trik zrobił :P coś na temat halogenów czytałem i był taki temat :P
RP - Pon Sie 05, 2013 20:14

http://www.roverki.pl/zro...roverze-75.html
jak na dłoni. Pisze, że przełożenie frontu dział :)

jeśli zależy Ci żeby do środy sprawdzić czy to Moduł to wal jak w dym. Z Katowic to 20 km.

kranik01 - Pią Sie 09, 2013 12:16

RP, MatiNitro, dziękuję za pomoc :) jutro się przejadę na przegląd i w razie czego będę się z Wami kontaktować :)

[ Dodano: Pią Sie 09, 2013 12:16 ]
MatiNitro, Dobra przegląd zrobiony :) możemy się umówić na jutro?

MatiNitro - Pią Sie 09, 2013 12:30

kranik01, No niestety dopiero w niedzielę będę na śląsku ;)

[ Dodano: Pią Sie 09, 2013 12:30 ]
chyba że mi się plany zmienią i i będę jutro Ale późnym popołudniem bądź wieczorem ;) wyslij mi numer swój na PW to się odezwę ;)

kranik01 - Nie Sie 18, 2013 16:04

Wymiana modułu pomogła, MatiNitro, RP, dziękuję za pomoc. Temat można zamknąć.
RP - Nie Sie 18, 2013 16:39

pamiętaj o żarówce w lewym halogenie. I udanego wyjazdu nad morze:)