Zobacz temat - [Rover 416Si] Uciekający płyn chłodniczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 416Si] Uciekający płyn chłodniczy

kangur91 - Pon Sie 12, 2013 19:07
Temat postu: [Rover 416Si] Uciekający płyn chłodniczy
Cześć,

w moim roverku zaczęła rosnąć temperatura silnika. Po sprawdzeniu płynów zauważyłem, że poziom płynu chłodniczego jest poniżej minimum. Dolałem 1L presotne (na zimny silnik) i przejechałem do pracy i z powrotem.

Następnego dnia sprawdziłem poziom płynu ch., a tu checa bo wrócił do poziomu sprzed dolania.

Czy możliwe jest, że aż tak duża utrata płynu chłodniczego jest spowodowana uszczelką głowicy?? Czy raczej to jakiś wyciek (przyznam, że sprawdzałem pod samochodem i nic nie widzę).

Raczej nie dymi mi się z rury wydechowej (nie ma białego dymu), silnik pracuje też normalnie.

leszczu - Pon Sie 12, 2013 19:20

A do oleju zaglądałeś ??
kangur91 - Pon Sie 12, 2013 20:02
Temat postu: odp
Tak,
poziom oleju się nie zmienił i kolor wygląda wporządku.

andrew0503 - Pon Sie 12, 2013 20:51

Gdzieś Ci musi ten płyn spierniczać, jeśli nie miesza się z olejem to zawsze jakiś plus. Po każdej jeździe karton pod autko i obserwacja. U mnie po miesiącu namierzyłem, że płyn cieknie na łączeniu głowicy z blokiem. Następnym razem namierzyłem w ten sposób uszkodzony zawór nagrzewnicy...
Sirk - Wto Sie 13, 2013 09:21

kangur91, a wody nie masz pod dywanikami? Po nocy i dłuższym postoju pali bez problemu? Bo jeśli masz problem z odpaleniem, to płyn może uciekać przez kolektor ssący do cylindrów (1 lub 4).