Zobacz temat - [r620sdi]Słabo pali jak postoi noc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [r620sdi]Słabo pali jak postoi noc

marcin987 - Pon Sie 12, 2013 21:51
Temat postu: [r620sdi]Słabo pali jak postoi noc
Witam. ostatnimi dniami kiedy noce zaczynają być bardzo chłodne gdy rano chce odpalić Roverka muszę do dość długo pokręcić żeby odpalił gdy już opali i go zgaszę odpala za dotknięciem . Świce były sprawdzane są sprawne także wymieniłem przekaźnik grzania świeć. Jest jeszcze pytanie czy może to być źle ustawiony zapłon na pompie ? Poprzedni właściciel regenerował pompę wszystkie ciśnienia wyszły pozytywnie . Nie wiem co jest na rzeczy może już ktoś miał ten problem?
BlackD - Pon Sie 12, 2013 22:10

Kąt wtrysku kolego to raz dwa sprawdź przewody paliwowe czy gdzieś nie masz nieszczelności i łapie bąble powietrza.
marcin987 - Pon Sie 12, 2013 22:32
Temat postu: [r620sdi]Słabo pali jak postoi noc
Własnie zapomniałem to też zostało sprawdzone założyłem filtr dodatkowy żeby zobaczyć czy paliwo się nie cofa i czy nie ma bąbli i jest wszystko ok filtr jest pełny przewody też sprawdzone nawet te pod autem bo lubiła je rdza brać . Własnie kolego masz racje co do tego kąta wtrysku a tego się obawiałem . Zadzwonie jutro do Mechanika od Pomp Paliwa i się zapytam jak sprawa finansowa itd. Jak rozwiążę problem od razu dam znać bo szukając na ten temat dużo osób ma ten problem:(. Tak jeszcze za marginesem a kompresja ma coś wspólnego jeśli nawet go kręcę długo a nie zakopci nawet troszkę nie weznie grama oleju , także zbiorniczek płynu chłodniczego jest bez zmian bo w tych silnikach pękały często głowice ?
BlackD - Sro Sie 14, 2013 23:16

Co do pękania gołwic to nie słyszałem żeby coś się takiego działo. A zamiast dzwonić po mechanikach to sprawdź sobie czy nie przeskoczył ci poprostu pasek od pompy wtryskowej. Czasami jest tak że oberwie ci ząbek i przeskoczy a wtedy jest dupa.Pasek masz po przeciwnej stronie niż rozrząd. A i zobacz czy elektrozawór na pompie otwiera ci paliwo.Odkręć taki mały kabelek i poprowadź prąd zaku(12v z klemy +).Jak pstryknie to podepnij kabel na kr€tko od aku i pal.Jak ruszy od kopa to masz uwaloną instalację albo przekaźnik od pompy. Jak masz więcej pytań to dzwoń. Na PW poszedł nr
gryglickigry - Pią Wrz 13, 2013 12:52
Temat postu: Coś jest nie tak.
Witam.
Chciałbym odświeżyć mianowicie mam podobny problem.
Gdy auto postoi noc rano przy nawet 10 stopniach C ciężko ma zapalić.
Świece sprawdzone, założyłem nawet zaworek zaworek zwrotny i nadal to samo.
Gdy już zapali rano z tyłu przez pół minuty pojawia się chmara dymu. Z tyłu siwo. Tak jakby nie dopalał.
Czy mógłby mi ktoś pomóc określić wadę?
Dzięki z góry.

tronsek - Pią Wrz 13, 2013 13:14

gryglickigry napisał/a:
Gdy już zapali rano z tyłu przez pół minuty pojawia się chmara dymu. Z tyłu siwo.
Kąt wtrysku do sprawdzenia.
gryglickigry - Pią Wrz 13, 2013 14:19

Sprawdzić ok. Zrobię to po 16 dopiero.
marcin987 - Sro Paź 02, 2013 15:11

Witam. Może komuś pomogę . Mój Rover właśnie przyjechał od mechanika nastał się tam ponad tydzień czasu zanim znaleźli przyczynę. Przyczyna była w zaworku na pompie . Od razu nie wiem którym , są 2 i któryś z nich nie przepuszczał wystarczającej dawki paliwa a do tego był tak uszkodzony ,że to paliwo schodziło z pompy . Myślę ,że troszkę przybliżyłem ten problem.
BlackD - Sro Paź 02, 2013 15:26

Druga rzecz głupia sprawa ale u mnie pomogło. Nie dokręcaj korka paliwa tylko przyłap go na 2 gwinty wieczorem i zobacz czy rano zapali.jak tak to masz zatkany odpowietrznik zbiornika.
marcin987 - Sro Paź 02, 2013 19:56

U mnie problem rozwiązany :D . Pali na dotyk z rana :D
BlackD - Czw Paź 03, 2013 20:17

Co się działo?
szoso - Czw Paź 03, 2013 20:26

BlackD napisał/a:
Co się działo?

marcin987 napisał/a:
Witam. Może komuś pomogę . Mój Rover właśnie przyjechał od mechanika nastał się tam ponad tydzień czasu zanim znaleźli przyczynę. Przyczyna była w zaworku na pompie . Od razu nie wiem którym , są 2 i któryś z nich nie przepuszczał wystarczającej dawki paliwa a do tego był tak uszkodzony ,że to paliwo schodziło z pompy . Myślę ,że troszkę przybliżyłem ten problem.

BlackD - Pią Paź 04, 2013 01:55

Sorki nie zauważyłem :P