Zobacz temat - [Rover 400] nie zawsze działa pilot
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 400] nie zawsze działa pilot

slevy70 - Czw Sie 15, 2013 11:23
Temat postu: [Rover 400] nie zawsze działa pilot
Witam wszystkich zainteresowanych tematem , problem polega na tym , że pilot dziala jak chce , raz za pierwszym razem ale najczęściej za czwartym naciśnięciem . Jeżeli po czterech razach nie "zaskoczy" wyjmuję baterię resetuję wkladam i za czwartym naciśnięciem działa , czasami procedurę muszę powtórzyć. Jezeli pilot leży w środku przy dźwigni zmiany biegów to odblokowuje immo za pierwszym razem . Zupełnie nie mogę dojść o co chodzi dlatego proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Pilot sprawny , sprawdzony , bateria nowa .

leszczu - Czw Sie 15, 2013 12:10

slevy70 napisał/a:
Pilot sprawny

Widać nie do końca jest sprawny.
Na twoim miejscu zaprogramował bym drugi na zapas, bo ten może paść w każdej chwili.

slevy70 - Sob Sie 17, 2013 18:28

leszczu napisał/a:
slevy70 napisał/a:
Pilot sprawny

Widać nie do końca jest sprawny.
Na twoim miejscu zaprogramował bym drugi na zapas, bo ten może paść w każdej chwili.


niestety nie mam dostępu programowania nowego pilota , a jak zwiększyć lub poprawić zasięg pilota ? Może ktoś wie , który element w pilocie jest za to odpowiedzialny ?

fredii - Sob Sie 17, 2013 18:54

Miałem to samo. Winą okazały się zimne luty. Facet poprawił i wsio gra.

Do programowania pilota od Roverka wystarczy zwykły SBB. W zeszłym miesiącu dorabiałem dodatkowy pilot

lukasz22i - Nie Sie 18, 2013 21:33

fredii napisał/a:
Miałem to samo. Winą okazały się zimne luty. Facet poprawił i wsio gra.

Do programowania pilota od Roverka wystarczy zwykły SBB. W zeszłym miesiącu dorabiałem dodatkowy pilot


A jaki jest koszt dorobienia takiego pilota? Czy mogę kupić inny - używany i na nowo go zaprogramować?

fredii - Nie Sie 18, 2013 22:30

Możesz kupić używany pilot. Za samo zaprogramowanie zapłaciłem 40 zł + pilot 350 ale ja kupiłem nowy oryginalny.
Spiewaczek - Czw Sie 22, 2013 16:51

Ja za NOWY pilot, jego zaprogramowanie i dorobienie kluczyka zapłaciłem... 130 zł. Także Fredii, zapłaciłeś jak za zboże :/
fredii - Czw Sie 22, 2013 22:18

To nowego pilota raczej nie masz. Może stare bebechy a nowa obudowa. Tutaj np. koszt identyczny jak u mnie;
http://allegro.pl/pilot-r...3489514701.html

staffer - Czw Sie 22, 2013 22:38

No nie do końca: http://tomateam.pl/sklep/...&m_dzial=&c=933

To nigdy nie był tani sklep, więc rzeczywiście przepłaciłeś...

Co do głównego tematu - również obstawiam zużycie pilota - zimne luty albo wręcz częściowo przerwane ścieżki (u mnie w 1 pilocie na docisku baterii tak było - w zależności od tego jak się go chwyciło tak łapał).
Poza tym spotkałem się z opinią, że uszkodzony pilot (przez to że ma gorszą sygnalizację) może przyczynić się do szybszego zużycia baterii niż w przypadku w pełni sprawnego pilota..