Zobacz temat - [R416] Pęknięty przewód wodny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Pęknięty przewód wodny

Lukoletz - Pią Sie 16, 2013 19:47
Temat postu: [R416] Pęknięty przewód wodny
Do listy moich przygód z nowym nabytkiem (w ciągu dwóch tygodni: sprzęgło, HGF, rozrusznik, przewody WN) doszła właśnie kolejna ciekawostka. Pękł przewód wodny tuż przed termostatem (jak na zdjęciu poniżej). Pewnie jeszcze dziś będę z tym walczył (wolę kałużę pod blokiem robić w nocy niż w dzień, heh). Mam takie pytanie: czy po ucięciu tych kilku cm ten konkretny przewód da się naciągnąć tak, by założyć go na króciec termostatu, czy powinienem od razu jechać do Castoramy i tworzyć "przejściówkę" z rurki miedzianej i opasek?


leszczu - Pią Sie 16, 2013 19:56

Albo łączenie albo używany cały przewód.
Lukoletz - Pią Sie 16, 2013 20:01

leszczu napisał/a:
Albo łączenie albo używany cały przewód.

Dzięki. To dzisiaj cięcie przewodu pod wymiar, jutro konstrukcja przejściówki (nie pozwolę by kolejny weekend się zepsuł przez auto :twisted: ), a tymczasem poszukiwania przewodu. Pozdrawiam! :wink:

baksik28 - Pią Sie 16, 2013 21:42

Da rade go zalozyc, jest go sporo ;) Jakby mialo to miejsce pare dni wczesniej to miialem ten przewod ale zostal wykorzystany do innych celów :P Jezeli chcesz jakies czesci to pisz bo moj R416 stoi niesprawny na podorku, chyba ze chcesz calego :mrgreen:
Sirk - Pią Sie 16, 2013 22:44

Takie pytanko, a termostat nie powinien znajdować się z tyłu bloku? Bo z tego co pamiętam, a dobrze pamiętam, mój się tam znajduje.
Lukoletz - Pią Sie 16, 2013 22:54

baksik28 napisał/a:
Da rade go zalozyc, jest go sporo ;) Jakby mialo to miejsce pare dni wczesniej to miialem ten przewod ale zostal wykorzystany do innych celów :P Jezeli chcesz jakies czesci to pisz bo moj R416 stoi niesprawny na podorku, chyba ze chcesz calego :mrgreen:

Udało się! :twisted: Tak jak napisałeś, dało się naciągnąć cokolwiek. Idealnie nie jest, ale doszedł do włączenia wentylatora i nawet kropla się nie ulała, trochę zadymy było, ale to tylko odparowywanie tego co wcześniej się wylało. Chyba pierwszy raz udało mi się (fakt, prowizorycznie, ale zawsze) naprawić auto pod blokiem :wink:



Sirk napisał/a:
Takie pytanko, a termostat nie powinien znajdować się z tyłu bloku? Bo z tego co pamiętam, a dobrze pamiętam, mój się tam znajduje.

Uhm ... Pewności nie mam, trochę strzelałem. To coś obok robi wrażenie termostatu :wink:

dawidd - Nie Sie 18, 2013 06:56

termostat jest z tylu za kolektorem, to srebrne to tylko trójnik i nic tam nie ma poza czujnikami temp wody