Zobacz temat - [R45] Jak ustawić przednią szybę od strony kierowcy?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Jak ustawić przednią szybę od strony kierowcy?

Lukasik - Sob Sie 17, 2013 14:12
Temat postu: [R45] Jak ustawić przednią szybę od strony kierowcy?
Witam.
Bardzo proszę o pomoc w kwestii ustawienia przedniej szyby. Poluzowały mi się śrubki mocujące mechanizm i szyba zaczęła źle sie zamykać (nie równo). Pozakładałem nakręki i dokręciłem, ale szyba nadal nie równo się domyka.
Prosze o informacje w jaki sposób ustawić szybę? Zasunąć szybę całkowicie i podokręcać śróbki czy może jest jakiś patent na to?
Dziękuję z góry za wszelkie informacje.

lukasz17 - Pon Sie 19, 2013 22:46

po mojemu to mechanizm ulegl uszkodzeniu i ustawianie nic nie pomoze u mnie jest tak samo wystepuje luz na mechanizmie i szyba zle sie zamyka...
bruno573 - Sro Sie 21, 2013 22:35

lukasz17 ma rację, maszkolego luzy na mchaniźmie na środku jest taka gruba ośka na grubym frezie, można to sklepać i trochę to pomoże, ja u siebie zastosowałem szpilkę od koła, wspawałemw miejsce ośki i jest super znikły luzy szybazamyka się równiutko.
Sirk - Sro Sie 21, 2013 23:11

bruno573 napisał/a:
lukasz17 ma rację, maszkolego luzy na mchaniźmie na środku jest taka gruba ośka na grubym frezie, można to sklepać i trochę to pomoże, ja u siebie zastosowałem szpilkę od koła, wspawałemw miejsce ośki i jest super znikły luzy szybazamyka się równiutko.


Mógłbyś ten post przetłumaczyć na język polski? Na forum panują pewne zasady, a jak nie potrafisz pisać, to poproś kogoś, lub zapisz się na jakiś kurs.

lukasz17 - Czw Sie 22, 2013 19:41

bruno573, a masz moze jakies zdjecia ? jak to wyglada? nie wiem czy rozumiem ale wspawales szzpilke z kola ale z drigiej strony jest nakretka zeby sieuba sie obracala?
Lukasik - Wto Sie 27, 2013 09:04

Udało się ustawić szybę i teraz działa dobrze. Po zdjęciu boczka ukazują nam się śrubki, które mocują mechanizm. Po lewej stronie są dwie, na których trzyma się taka pozioma prowadnica. Wystarczyło po poluzowaniu prawej śrubki (od tej prowadnicy) opuścić ją jak można najniżej i dokręcić. Po takim zabiegu szyba doszła bardziej w uszczelkę i chodzi elegancko. Mogę powiedzieć, że jak nówka. Dodatkowo popsikałem cały mechanizm smarem a prowadnice i uszczelki, w których chodzi szyba popsikałem silikonem. Każdą śrubkę mocująca mechanizm zabezpieczyłem dodatkowo nakrętką.