Zobacz temat - Robienie Backupów w sieci lan - program pomysł ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Robienie Backupów w sieci lan - program pomysł ?

michone - Pon Sie 19, 2013 16:08
Temat postu: Robienie Backupów w sieci lan - program pomysł ?
Hej aktualnie mam w sieci 10 komputerów + server. Potrzebuje znaleźć narzędzie które będzie robić systematyczne backupy z 10 komputerów + z serwera na nośniku zewnętrznym ( dysk usb podpięty do serwera lub dysk zewnętrzny z wejściem rj 45 )

Co miałby zbierać :

z 10 komputerów określone foldery
z serwera udostępnione zasoby sieciowe + bazy danych SQL które pracują cały czas / lub tylko dyski na serwerze

Musi być to narzędzie do pracy komercyjnej w firmie ale w bardzo przystępnej cenie, wiem że są dyski z wejściem RJ45 z zainstalowanym oprogramowaniem do backupów ale z google za dużo nie mogę wyczytać.

Najważniejsze aby samo automatycznie robiło backupy a nie każdy z pracowników sam.

Kozik - Pon Sie 19, 2013 16:18

michone, podłączyć do każdego komputera dysk sieciowy na serwerze a na serwerze zwyczajny backup, wbudowane narzędzie, które działa stabilnie. Miałem tak zrobione 100kompów na 3 serwerach i działało
piterazim - Pią Sie 30, 2013 13:46

patent z udziałem sieciowym jest całkiem dobry - mam tak u siebie wszystkie kompy działają w active directory i każdy użytkownik ma swój profil na serwerze, a z serwera za pomocą Acronisa robi się backup na macierz dyskową.
Acronis jest w stanie zrobić backup działającej bazy sql ale jest rozwiązaniem płatnym.
Z bezpłatnych rozwiązań polecam Cobian backup, ale nie wiem czy sobie poradzi z działającą bazą