Zobacz temat - [r420] radio szumi przy wycieraczkach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r420] radio szumi przy wycieraczkach

haxigi - Pon Wrz 02, 2013 17:42
Temat postu: [r420] radio szumi przy wycieraczkach
Witam. Dziwna sprawa. Zauważyłem, że radio strasznie mi szumi. Myślałem początkowo że to od HIDu (też lekko zakłócał), ale już go nie mam, a szum pozostał. Po włączeniu świateł (zwykła żarówka) i dodatkowo jak włączyłem wycieraczki to z każdym ruchem pojawia się szum. W czym może być problem? W radiu nie ma zakłóceń jeśli puszczam coś z transmitera w nokii n8, tak samo radio w telefonie nie łapie zakłóceń (nawet na hidzie).

W czym tkwi problem?

Wizard_gp - Wto Wrz 03, 2013 14:44

Witam,

obstawiam uszkodzenie ekranu lub końcówki przewodu antenowego. Czy tak zaczęło się dziać ostatnio, czy od zawsze tak miałeś?

Edit:

Jak rozumiem, masz już normalne żarówki i przetwornice odpięte?

haxigi - Wto Wrz 03, 2013 16:20

to się zaczęło jakoś od miesiąca, radia ogólnie mało słuchałem, ale jak przyszły hidy to chciałem zobaczyć czy nie szumią. Szumiały to je zwróciłem i teraz na zwykłych żarówkach jestem, mimo to szumi też. Kiedyś jednak lepiej radio odbierało.
Wizard_gp - Wto Wrz 03, 2013 16:29

A co to za radio?
haxigi - Wto Wrz 03, 2013 19:38

sony cdx gt630ui
Wizard_gp - Sro Wrz 04, 2013 09:49

Podmień radio i sprawdź czy problem się powtarza, jeżeli nie to wina radia, jeżeli tak to sprawdź instalację antenową.
haxigi - Sro Wrz 04, 2013 11:17

to nie wina radia jednak.

możesz podpowiedzieć gdzie szukać instalacji antenowej?

bizon - Sro Wrz 04, 2013 16:14

haxigi napisał/a:
możesz podpowiedzieć gdzie szukać instalacji antenowej?

a gdzie masz antene??
to oczywiscie pytanie retoryczne, nie odpowiadaj na nie.

odkrec lampke w podsufitce i zobacz czy tam sruba nie skorodowala

haxigi - Sro Wrz 04, 2013 19:21

no tak jak myślałem, że będzie problem. Chciałem ściągnąć lampkę to tylko prawa strona się rusza, a lewa strona jakby była przyklejona bo ani drgnie. Prawą popycham do przodu to się lewa w miejscu obraca, a śrubki tam nigdzie nie widzę. Patrzyłem w rave jak zdjąć sunglass switch to za dużo się nie dowiedziałem ;/
Wizard_gp - Czw Wrz 05, 2013 07:28

Przy demontażu elementów w 400 to Ci nie pomogę, bo nie wiem jak tam jest to wymyślone, ale sprawdź na początek załącze antenowe w radiu. Poruszaj nim sprawdź stan, poruszaj kablem zobacz czy nigdzie sie nie załamuje.
bizon - Czw Wrz 05, 2013 08:26

srubokretem plaskim podwazasz szybke, od strony szyby czołowej. tam masz dwie sruby. pewnie prawej nie masz i sie obraca na lewej
haxigi - Czw Wrz 05, 2013 14:59

bizon napisał/a:
srubokretem plaskim podwazasz szybke, od strony szyby czołowej. tam masz dwie sruby. pewnie prawej nie masz i sie obraca na lewej

O dokładnie tak było :P


Cytat:
Wizard_gp, Przy demontażu elementów w 400 to Ci nie pomogę, bo nie wiem jak
tam jest to wymyślone, ale sprawdź na początek załącze antenowe w radiu. Poruszaj nim sprawdź stan, poruszaj kablem zobacz czy nigdzie sie nie załamuje.


Śrubki eleganckie, kablem jak ruszałem to się nie zmieniały fale. Zrobiłęm zdjęcie:


2 nakrętki złote, jedna srebrna, śrubki jak nowe ze sklepu :)


Dodatkowo dzisiaj zauważyłem, że jak drzwi otwieram to nawet szumi mi. Nie wiem o co kaman :D

Jeszcze śmieszniej, że w mieście albo na otwartej przestrzeni nie da się słuchać bo szumi i przerywa, a pod drzewami w parku obok mnie sygnał idealny. Może jakiegoś kwiata w bagażniku będę miał, albo wunderbaum muszę na lusterko zawiesić :)

bizon - Czw Wrz 05, 2013 17:09

haxigi napisał/a:
Może jakiegoś kwiata w bagażniku będę miał, albo wunderbaum muszę na lusterko zawiesić :)

Dobre.

haxigi napisał/a:
a pod drzewami w parku obok mnie sygnał idealny.

To nasuwa sie pytanie co ty ciagle pod drzewami w parku robisz :P

Pozostaje w pierwszej kolejnosci sprawdzic jak juz wczesniej Wizard_gp, wspomnial wtyczke antenowa przy radiu, a jak tam nic nie oblukasz to cala droge kabla antenowego czy nie upieprzony gdzies. u mnie idzie za zegarami i slupkiem od strony kierowcy, nie wiem czy to standard

mirwin - Pią Wrz 06, 2013 07:40

ok.
Czy szumi Ci radio przy wyłączonym silniku?
Jeśli szumi przy włączonym to sprawdź czy przy alternatorze przypadkiem nie odpadł ci filtr przeciwzakłóceniowy. U mnie się urwał i teraz radio czasami lubi zaszumieć ale tragedii nie ma.

haxigi - Nie Wrz 08, 2013 16:52

szumi przy wyłączonym i włączonym. Poszukam tego filtra i dam znać :)