Zobacz temat - [620] Problem ze sprzęgłem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620] Problem ze sprzęgłem

macwro23 - Pią Wrz 06, 2013 21:22
Temat postu: [620] Problem ze sprzęgłem
Witam! Dziś wystąpił u mnie problem ze sprzęgłem. Mianowicie podczas jazdy biegi zaczęły stawiać opór, gdy zgaszę auto biegi wchodzą bez problemu. Płyn w zbiorniczku hamulcowym jest, ubytków nie zaobserwowałem. Zastanawiam się co może być przyczyną tego problemu. Proszę o pomoc.
Pawkaz - Pią Wrz 06, 2013 21:35

200 km po zakupie 600tki miałem takie same objawy.Po kolejnych ok 20 km rozleciał sie docisk
macwro23 - Pią Wrz 06, 2013 21:37

Czyli mam mniemać że czeka mnie wymianka sprzęgła? W sumie jak tak mówisz to nie ma co ryzykować z jazdą bo laweta droga.
Pawkaz - Pią Wrz 06, 2013 21:43

macwro23 napisał/a:
Czyli mam mniemać że czeka mnie wymianka sprzęgła? W sumie jak tak mówisz to nie ma co ryzykować z jazdą bo laweta droga.

Objawy jakie masz może sugeruja takze cos innego.U mnie do wymiany byl tylko docsk.
Ja jechałem z punku A do B-odlegość 35 km i musiałem wracać na holu.
Zresztą docisk jest częscia sprzęgła, a nie całoscią :wink:

macwro23 - Pią Wrz 06, 2013 21:47

Rozumiem, miałem taką samą przygodę z Audi 80 na skrzyżowaniu zatłoczonym, musiałem 1 i 2 bieg bez sprzęgła wrzucić aby przejechać, szkoda skrzyni w Roverze bo planuje go zostawić mimo, iż już wymieniłem chłodnicę i termostat bo wyciek poszedł, koszta, koszta i jeszcze raz koszta, ale za te pieniądze co go kupiłem to nic lepszego na pewno nie znajdę, chociaż komfort jazdy jest dobry a nie Uno :)
gryglickigry - Sob Wrz 14, 2013 10:59

Ja w swojej 620 mam oddzielny zbiorniczek do sprzęgła. To samo miałem kilka dni temu ale u mnie siadł najwidoczniej tłoczek w wysprzęgliku bo straszny z niego wyciek był przez nocke. Zmiana na drugi pomogła. Miałem takie same objawy jak Ty.
macwro23 - Sob Wrz 14, 2013 19:35

U mnie też do wymiany była pompka sprzęgła przy pedale, pociekła całkowicie. Mimo to zamówiłem nowy komplet sprzęgła, leży na półce bo obecne okazało się jeszcze przyzwoite.