Zobacz temat - [MG ZR 160 BRAK MOCY !]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160 BRAK MOCY !]

bebechu. - Nie Wrz 08, 2013 17:57
Temat postu: [MG ZR 160 BRAK MOCY !]
Witam.
problem polega na tym iż moja ZR'ka po ostatniej wizycie w hamowni wypluła zaledwie 147 KM i jest wielka nie wiadoma gdzie jest problem czy przy dolocie powietrza (ciepłe) kable zapłonowe któraś cefka , sondy , lub nie wiem co auto posiada dedykowany dolot powietrza k&n przelot zrobiony czyli bez tłumików od sondy drugiej
BTW wklejam wykres z hamowni
TU

Raptile - Nie Wrz 08, 2013 17:57


Moderator Raptile informuje

bebechu. ! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji


luke27 - Nie Wrz 08, 2013 19:54

Jeśli stało się to po przeróbkach to błąd w sztuce. Daj jakieś zdjęcia. Jeśli powietrze ciągnie z pod maski (ciepłe) to błąd nr.1 Jak chodzi o wydech to lepiej się sprawdza z tłumikiem końcowym. Ja mam zrobiony dedykowany przez MG motorsport, kat sportowy, silencer, klasyczny tłumik końcowy i sprawdza się świetnie. Kolejna sprawa to że po takich przeróbkach auto powinno się stroić bo prawie zawsze masz spadek mocy. Jeśli chciałeś parę koni więcej to trzeba było kupić dedykowany wałek np. od pipersa + przerobiony dolot i strojenie swoje by zrobiło. Ja robiąc modyfikacje zawsze dokonuję pomiarów na kompie przed i po np. dolot (temp. szybkość przepływu powietrza...) Grzebiąc "na pałę" w tak zaawansowanym śliniku zawsze coś popsujesz zamiast poprawić.