Zobacz temat - [R75] Szumy powyżej 90km/h
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Szumy powyżej 90km/h

Punx - Sro Wrz 11, 2013 16:22
Temat postu: [R75] Szumy powyżej 90km/h
Witam,

Czy to normalne że w 75-ce powyżej pewnej prędkości w okolicach drzwi przednich (kierowcy i pasażera) zaczynają być słyszalne szumy, moje ucho zaczyna je wyłapywać tak mniej więcej od prędkości 90km/h, powyżej 100-110 szum zaczyna już być dokuczliwy. Wszystkie drzwi mam wytłumione bitumami, nie da się wyczuć powietrza wpadającego gdzieś spod uszczelek, po prostu słychać szum ...

Ciekawi mnie czy to norma czy tylko u mnie są takie dodatkowe efekty ?

Pozdrawiam

MK

0L0 - Sro Wrz 11, 2013 20:22

U mnie to samo. Przy 90 jest cichutko, ale przy prędkościach eksprtesowych (120) szum jest wyraźny... o prędkościach autostradowych nie wspominając.
mimo66 - Sro Wrz 11, 2013 22:03

W moim też szumi po przekroczeniu 90km/h.
:mrgreen:

pelson91 - Sro Wrz 11, 2013 22:28

po przesiadce z R400, w 75 podczas jazdy panuje błoga cisza. To mocno subiektywna opinia :D
MaReK - Czw Wrz 12, 2013 00:34

Po kąpieli uszczelek z drzwi w gorącej wodzie z jakimś nie znanym mi płynem oleistym, przez miesiąc było fajnie i cicho :) Uszczelki się kleiły do siebie, ale... potem było to samo ;) Starość nie radość, a pewnie jeszcze przydałoby się wyregulować drzwi, tak aby mocniej dociskały, dobrze się zamykały i linia nadwozia była spójna ;)
Punx - Czw Wrz 12, 2013 08:16

@MaReK

a czy taka regulacja to coś trudnego i tylko wtajemniczeni blacharze potrafią wykonać to jak należy, czy śmiało można próbować samemu ?

Uszczelek raczej czarować nie chcę.

MaReK - Czw Wrz 12, 2013 13:01

Punx napisał/a:
Uszczelek raczej czarować nie chcę.

Na nic to się zdaje. Na miesiąc może ;)

Punx napisał/a:
a czy taka regulacja to coś trudnego i tylko wtajemniczeni blacharze potrafią wykonać to jak należy, czy śmiało można próbować samemu ?

Pewnie ogarnięty blacharz... ja się nie podejmowałem tego robić ....