Zobacz temat - [R200] Przerywanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Przerywanie

szymong77 - Pon Wrz 30, 2013 19:30
Temat postu: [R200] Przerywanie
witam mam rovera 1.4 8v mam problem, najpierw uszczelka pod głowicą jebła, zrobiłem tm wymieniłem cały rozrząd zalałem układ chłodzący płynem, wymieniłem olej, bo olej się zmieszał z wodą i było wszędzie mleko, do filtra oleju przez odmę nawet kapało, po poskładaniu wszystkiego w roverku przy przyspieszaniu zaczyna się szarpanie, czasem ale żadko podczas normalnej jazdy, taka dziura w gazie, jedyne co to jeszcze jest tłumik dziurawy przy sadzie lambda tam na spawie ma przewiew może to być przez to? proszę o pomoc
jakub1992 - Pon Wrz 30, 2013 20:50

Moim zdaniem bardzo możliwe, że to przez tą dziurę. Sonda lambda jest odpowiedzialna za dobór mieszanki paliwa z tlenem. Jeżeli odczyty z sondy nie pokrywają się z rzeczywistością - powstają zakłócenia w pracy silnika.
ruszti - Pon Wrz 30, 2013 20:52

No pewnie może to być problem , sonda nie odczytuje dokładnie spalin i złą mieszankę dostaje silnik
szymong77 - Pon Wrz 30, 2013 20:59

od dziękuje wam za pomoc :) pomogliście, jutro jade zamawiać tłumnik i do boju, on może przez to czasem dłużej schodzić z obrotów?
ruszti - Pon Wrz 30, 2013 23:17

Może ale nie musi to być ona . Jeśli nie masz jakiegoś dużego spalania . Możliwe że masz brudny silniczek krokowy albo przepustnice . Temat bardzo popularny :P poszukaj na forum a znajdziesz co najmniej kilka o wolno spadających obrotach :)