Zobacz temat - [Rover 200] Pytanie o silnik i rozrząd.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200] Pytanie o silnik i rozrząd.

browiec - Nie Paź 06, 2013 21:48
Temat postu: [Rover 200] Pytanie o silnik i rozrząd.
Witam,
Dostałem od znajomego (który wyjechał w delegację) roverka 200 na pewien czas z silnikiem 1.4, rocznik 1998.
Jest tylko 1 problem, wycieka płyn chłodniczy. Jadąc wczoraj około 160km zużyliśmy około 8 litrów płynu, bo ciągle uciekał. Powiedział mi,że trzeba wymienić rozrząd, na allegro tylko widzę rozrząd z pompą wody za aż 235zł http://allegro.pl/rozrzad...3604447866.htmlhttp://allegro.pl/rozrzad...3604447866.html
Orientuje się ktoś ile kosztuje sam rozrząd ? i ile mechanik by mógł wziąć za robociznę mniej więcej?

I jeszcze jedno pytanko, czy goły silnik o mocy 2.0 by pasował za ten 1.4, który teraz w nim siedzi?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

leszczu - Pon Paź 07, 2013 10:49

Najpierw kolego to zlokalizuj wyciek tego płynu.

Rozrząd z linku to tak jakiś tani.

Wymiana kosztuje około 200 zł.

cypaw - Pon Paź 07, 2013 12:43

Sam rozrząd jako czesci to nie wszytko, trzeba jeszcze dokupić śrudby łaczace bloki silnika, koszt okolo 200zł. Ja wymieniałem rozrząd jakies pół roku temu i łączny koszt wyszedł jakies 800 zł, plus 2 dni własnej pracy :)
też mam silnik 1.4 , jest to ten sam model jaki był w polonezie , wiec w rzadnym warsztacie nie bedziesz miał problemu z wymianą:)
Doradzałbym szybką wymianę, gdyz awaria w trasie to spory problem - ja byłem sciagany na holu jakies 50 km łacznie.

browiec - Pon Paź 07, 2013 14:56

A orientuje się może czy goły silnik 2.0 by pasował pod względem skrzyni biegów, komputerów itd? Jeśli teraz jest 1.4.
bociannielot - Pon Paź 07, 2013 16:00

Nie bedzie pasował 2.0 bez wiekszych przeróbek
robsson78 - Pon Paź 07, 2013 18:59

cypaw napisał/a:
Sam rozrząd jako czesci to nie wszytko, trzeba jeszcze dokupić śrudby łaczace bloki silnika, koszt okolo 200zł.

Śruby za 200 zł. do wymiany rozrządu :o o czym piszesz ?
Nie bez powodu rozrząd na aukcjach łączony jest z pompą wody ponieważ należy też ją wymienić przy okazji. (mniejsze koszty i robota)
Przyjmuje się że pompę wody wymienia się co drugi rozrząd. Zakładam że nie wiesz kiedy pompa była wymieniana, wymienisz rozrząd a potem zacznie przeciekać pompa wody i co ? pasek rozrządu trzeba zdejmować.
Nie zakłada się już go ponownie bo to ryzyko, chyba że na Twoją odpowiedzialność.