Zobacz temat - Alufelgi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Alufelgi

andrew0503 - Pon Paź 07, 2013 20:33
Temat postu: Alufelgi
Witam
Potrzebuję małej porady :) Czy ktoś miał styczność z felgami Hijoin http://www.alufelgi.net/. Na wiosnę planuję skompletować letni pakiet i zastanawiam się czy kupić używane Rovera i oddać do ewentualnej naprawy/malowania, czy podjechać(mam blisko) i kupić nowe. Na korzyść roverowskich felg przemawia, że są pancerne ;)

pelson91 - Pon Paź 07, 2013 20:37

andrew0503 napisał/a:
Na korzyść roverowskich felg przemawia, że są pancerne ;)

ta, a gną się na byle dziurze :/

ja bym kupił markowe, jeśłi nie oryginalne Rovera, i regenerował. Jakoś za dużo złych opinii o chińskich felgach

andrew0503 - Pon Paź 07, 2013 20:44

pelson91 napisał/a:
ta, a gną się na byle dziurze :/

Aż nie chce mi się wierzyć, moje roverowskie alu zniosły więcej niż w poprzednim autku stalowe i nadal nie ma problemu z ich wyważeniem...

pelson91 - Pon Paź 07, 2013 20:47

ja wpadłem w niewielką dziurę, złapałem kapcia i pogiąłem felgę. opona na śmietnik, a felga wyprostowana. I jest bicie na kierownicy :/
andrew0503 - Pon Paź 07, 2013 20:50

pelson91 napisał/a:
Jakoś za dużo złych opinii o chińskich felgach

To tak samo jak o oponach, ja przejeździłem 4 sezony na chińszczyźnie(nazwy nie pamiętam), w tym jedna zima i nie mam powodów do narzekania, nie wszystko z Chin/Tajwanu musi być złe :wink:

pelson91 - Pon Paź 07, 2013 20:53

andrew0503 napisał/a:
nie wszystko z Chin/Tajwanu musi być złe :wink:

nie wszystko, ale zapytaj na wulkanizacji jak się prostuje felgi z Chin ;)

andrew0503 - Pon Paź 07, 2013 20:54

pelson91 napisał/a:
ja wpadłem w niewielką dziurę, złapałem kapcia i pogiąłem felgę. opona na śmietnik, a felga wyprostowana. I jest bicie na kierownicy :/

To już nie wiem, na obecnych felgach wpadałem w dziury, gdzie schowek pasażera się otwierał a felgi bez szwanku, dlatego postanowiłem zachować je na okres zimowy :)

kzrr - Pon Paź 07, 2013 21:03

Ja osobiście wrzuciłem do swojego 45, 17stki z MG na oponie 205/50. Fakt faktem że trochę trą przy maksymalnym skręcie ale auto wygląda świetnie i masz sprawdzone felgi co do rozstawu, osadzenia itp.
andrew0503 - Pon Paź 07, 2013 21:14

pelson91 napisał/a:
andrew0503 napisał/a:
nie wszystko z Chin/Tajwanu musi być złe :wink:

nie wszystko, ale zapytaj na wulkanizacji jak się prostuje felgi z Chin ;)

Nie wiem jak się prostuje :razz: A czy to dotyczy wszystkich felg z tamtego regionu?
Pytam, bo ze względu na pracę mam styczność z produktami chińskimi, które jakości nie widziały oraz z chińskimi, którym nie ma co zarzucić. Dlatego pytam o konkretnie o markę. Nie stać mnie na super markowe felgi, a dwa mieszkam w takiej dzielnicy,że nie chcę zobaczyć autka na tarczach na betonie :shock:

[ Dodano: Pon Paź 07, 2013 21:14 ]
kzrr napisał/a:
a osobiście wrzuciłem do swojego 45, 17stki z MG na oponie 205/50. Fakt faktem że trochę trą przy maksymalnym skręcie ale auto wygląda świetnie i masz sprawdzone felgi co do rozstawu, osadzenia itp.

Najwyżej nie będę skręcał na maxa ;) Dylemat miałem taki, że za używane felgi z regeneracją zapłacę tyle co za nowe. Kuszą mnie felgi z MG. Dzięki za porady :)

kzrr - Pon Paź 07, 2013 21:51

andrew0503 napisał/a:
Najwyżej nie będę skręcał na maxa


No trochę to upierdliwe jest, 45 ma spory promień skrętu sam w sobie i do tego jak nie możesz na takich felgach skręcać to czasem muszę wykręcać na pięć razy :D

Ale tak czy owak - polecam 17stki MG do 45.

andrew0503 - Pon Paź 07, 2013 22:04

kzrr napisał/a:
No trochę to upierdliwe jest, 45 ma spory promień skrętu sam w sobie i do tego jak nie możesz na takich felgach skręcać to czasem muszę wykręcać na pięć razy :D

Ale tak czy owak - polecam 17stki MG do 45.

Eee 45 nie ma aż tak dużego promienia skrętu, na wąskiej drodze przy działce vectorkiem zawracałem na dwa razy, roverkiem na niecałe trzy. A na ile by nie było to niech niecierpliwi się kierowca za mną :razz: To do wiosny, mam nadzieję, że upoluję coś sensownego z palety MG :)

MARGOS - Wto Paź 15, 2013 17:47

Hej andrew0503, a może byłbyś zainteresowany alufelgami z 45 poliftowej?
prezentują się jak na

ale to nie z tego R one są, a z Roverka Yennefer.
Alusy zmieniła sobie na model z MG.

Felgi są z oponami (ale można i bez) niestety w rozmiarze 205/55 i trochę obcierają przy skręcie.
W przypadku zainteresowania odezwij się na PW.