Zobacz temat - [R75] W czasie jazdy drganie pedalów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] W czasie jazdy drganie pedalów

wschodni - Sro Paź 09, 2013 19:54
Temat postu: [R75] W czasie jazdy drganie pedalów
Witam.

Ostatnimi czasy pojawił się problem z drżącymi pedałami sprzęgła, hamulca i gazu. W czasie jazdy koło 80-90 km/h czuć straszne wibracje i nie wiem z czym to może być związane. Opony są ok a droga równiutka.
Druga sprawa to problem z hamulcami. Ogólnie wszystko wygląda dobrze, ale przy bardzo niskich prędkościach i wduszeniu hamulca załącza się ABS.Nie jest ślisko, a podjazd do innego auta w korku wiąże się z ryzykiem:)

Z góry dziękuję za pomoc.

dawidd - Sro Paź 09, 2013 20:39

wschodni napisał/a:
le przy bardzo niskich prędkościach i wduszeniu hamulca załącza się ABS
do sprawdzenia pierścienie przy czujnikach abs w kolach i same czujniki
wschodni - Sro Paź 09, 2013 21:28

Prawy wymieniałem z pół roku temu więc chyba to nie on?
Jutro sprawdzę drugi o ile od razu dostanę:)

A jakiś pomysł co z tymi wibracjami?

Aragorn - Sro Paź 09, 2013 22:21

wschodni napisał/a:


A jakiś pomysł co z tymi wibracjami?


...np luzy na wahaczu (na dużej tulei), krzywe tarcze, lub coś z amortyzatorami ...najlepiej sprawdzić to na stacji diagnostycznej

kosaaro - Czw Paź 10, 2013 00:36

JAk przy małych prędkościach abs się włącza i tak jakby chrobocze i pedał skaka to czujnik walnięty
wschodni - Pią Paź 11, 2013 04:22

Wygląda na to, że czujnik. Od czasu do czasu zaczęło się palić na desce ABS.

Wahacze wymienione całkiem niedawno na nowe więc to raczej odpada.

domel101 - Pią Paź 11, 2013 16:54

najpierw sprawdź kable od czujników czy nie są przetarte i nie robią zamieszania. najczęściej przód.
wschodni - Sob Paź 12, 2013 14:41

Kabelki wyglądają ok.
Może głupie pytanie ale w jaki sposób sprawdzić pierścienie? I które pierścienie?

sash997 - Sob Paź 12, 2013 18:46

najprościej to oscyloskopem lub komputerem można sprawdzić pierścienie,można też kartką papieru z zeszytu ale to już trzeba wymontować piaste aby mieć dostęp do pierścienia, jeśli abs łapie na końcu hamowania (20 do 30km/h) i nie zaświeca sie kontrolka ABS to pierścień jest uszkodzony lekko w jednym miejscu lub opiłki metalu zakłócają poprawny odczyt
wschodni - Pią Paź 18, 2013 19:44

Chyba jednak z czujnikiem jest coś nie tak. Dzisiaj miałem okazję przejechać się po lekkich wertepach i zapalił się ABS. Jak wyjechałem na gładką nawierzchnię, zgasiłem auto i ruszyłem do przodu, a ABS zgasł.