Zobacz temat - [Rover 200] Pierwszy samochód - proszę o opinie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [Rover 200] Pierwszy samochód - proszę o opinie

mastakam - Nie Paź 20, 2013 23:43
Temat postu: [Rover 200] Pierwszy samochód - proszę o opinie
Witam,
jestem dwudziestojednoletnim, świeżo upieczonym kierowcą i podczas poszukiwań, głównie bardziej popularnych samochodów, natrafiłem na ciekawą ofertę Rovera 200 z 1999 roku. Zgodnie z opisem - przebieg około 130000 km, silnik 1.4, 75 KM - benzyniak.

Cytat:
Bezpieczeństwo:
ABS, poduszki powietrzne, immobiliser

Komfort:
el. szyby, el. lusterka, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, tapicerka welurowa

Historia:
pierwszy właściciel, bezwypadkowy, garażowany
- Garażowany, jak zdążyłem zauważyć jest każdy wystawiony na sprzedaż samochód w tym kraju, ale pomińmy to uśmiechem :)

Sprowadzone do Polski z Niemiec, trzy lata temu. Od tego czasu prowadzone przez kobietę, co można wywnioskować po różowych obrysach dywaników ;)

LINK


Trochę na temat marki i modelu poczytałem, dowiedziałem się, że główną bolączką jest układ chłodzenia w silnikach typu K, co często powoduje uszkodzenie uszczelki pod głowicą. Chciałbym uzyskać od specjalistów, doświadczonych w zakresie eksploatacji tych samochodów, informacje - na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupie, czy w ogóle warto wybierać Rovera jako pierwszy samochód, jak wygląda sprawa części zamiennych (Zarówno eksploatacyjnych jak i "dodatkowych, czy niespodziewanych"). Jestem mechanicznym laikiem, ale mam nadzieję dobrze się przygotować do oględzin tegoż pojazdu jak i jazdy testowej. Zapytam również, jak oceniacie stan samochodu na zdjęciach i wycenę - dysponuję budżetem do 5000 zł i chciałbym zostawić część pieniędzy na wstępne "doinwestowanie" samochodu po zakupie.

leszczu - Pon Paź 21, 2013 09:23

mastakam napisał/a:
Chciałbym uzyskać od specjalistów, doświadczonych w zakresie eksploatacji tych samochodów, informacje - na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupie

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124

mastakam napisał/a:
jak wygląda sprawa części zamiennych (Zarówno eksploatacyjnych jak i "dodatkowych, czy niespodziewanych").

Części eksploatacyjne są dostępne bez problemu.

Co do autka to prezentuje się dość ładnie na zdjęciach. Tylny zderzak tylko dość dziwnie wisi, jakby miał urwany zaczep.

brkzzz - Pon Paź 21, 2013 13:32

mastakam, model jak najbardziej nadaje się na pierwszy samochód. Nie siedzi się za nisko, koniec maski jest łatwy do wyczucia, a tył kończy się pionowo za szybą, więc również przy parkowaniu nie będzie tragedii :-) Jedynie boczne lusterka są trochę małe, ale do przeżycia.

Co do opisywanego egzemplarza, prezentuje się w miarę dobrze, ale:
-tylny zderzak coś przyjął, jest nieudolnie spasowany pod lewą lampą
-brak "skrzydełek"środkowej lewej kratki nawiewu
-tablica na klapie bagażnika jest wkręcona bez podkładki, będzie tam rdzewieć
-brak klimy