Zobacz temat - [R75 CDT]Webasto - trzaski i siwy dym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 CDT]Webasto - trzaski i siwy dym

sip - Czw Paź 31, 2013 08:18
Temat postu: [R75 CDT]Webasto - trzaski i siwy dym
Witam, dziś spotkała mnie nietypowa sytuacja. Auto odpaliło normalnie, webasto też. Przed ruszeniem poczekałem chwilę żeby silnik trochę się zagrzał i pojechałem. Po 5 min zjechałem do sklepu, po zgaszeniu auta webasto pracowało dłużej niż zwykle. Po ponownym odpaleniu (wskazówka temperatury w okolicach 1/4) zaczęły się trzaski (dźwięk wystrzału małych petard) i siwy dym z wydechu i wlotu powietrza z webasto(po zgaszeniu auta). Aktualnie ogrzewanie postojowe jest odłączone. Co może być przyczyną tak dziwnych objawów? Dodam że jest to tylko dogrzewanie silnika bez sterownika w kabinie. Proszę o pomoc :)
Pieta - Czw Paź 31, 2013 09:52

uboga mieszanka

Coś nie tak z wentylowaniem komory.
Najpierw bym sporawdził czy zasysa dmuchawa powietrze do komory spalania. Sprawdzić drożność tej gumowej rury, która zasysa powietrze.
Sprawdzić czy wentylator w ogóle się kręci

Najlepiej podłaczyć się komputerem za pomocą Thermo Test
W ostateczności trzeba rozbierać piec i sprawdzić stan komoruy spalania.
Mogła się również wypalić włuknina na , która jest podawane paliwo lub coś z kołkiem żarowym.

http://ogrzewaniepostojowe.net.pl/instalacja.php

Dziadek - Czw Paź 31, 2013 12:39

Bardzo podobne objawy miałem przy "kończącej" się siateczce w komorze spalania,ale powodem może też być sadza,a wtedy wystarczy wyczyścić i przemyć komorę. Nie polecam czyszczących dodatków do paliwa bo nic nie dają. Nieodzowne jest rozebranie piecyka.