Zobacz temat - [R416] po rozgrzaniu lambda przestaje dawać sygnal
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] po rozgrzaniu lambda przestaje dawać sygnal

dawidd - Nie Lis 03, 2013 16:53
Temat postu: [R416] po rozgrzaniu lambda przestaje dawać sygnal
Witam
Mam taka przypadłość w r416 - po odpaleniu sygnał z lambdy jest ok, po przeskoczeniu na LPG sygnał robi sie ostry - juz nie przypomina sinusojdy tylko poszarpany szlaczek. Po ponownym przełączeniu na PB sygnał z lambdy jest 0V. Po powrocie na LPG znów jest, ale poszarpany jak wcześniej. Czy to świadczy o uszkodzeniu sondy? Jeśli tak to dlaczego na zimnym silniku na PB jest sygnał, a na lpg na ciepłym tez jest tyle ze poszarpanym? Testy robiłem z komputera gazowego stag 300

sTERYD - Nie Lis 03, 2013 19:38

a czym sprawdzasz? jak jakimś softem, to może być problem z instalką i emuulator po odpaleniu lpg nie działa jak powinien, albo coś nie łączy. Jak bezpośrednio na sondzie, to na bank martwa :/
dawidd - Nie Lis 03, 2013 22:37

bezpośrednio nie, sprawdzałem tak jak pisałem w stagu 300 programem ac gas synchro
sTERYD - Nie Lis 03, 2013 23:24

nie wiem jak jest rozwiązane przełączanie pobierania sygnału między sondą a emulatorem. Pewnie coś tam się popsiuło. Możesz dla pewności sprawdzić jak będzie jak pochodzi trochę na samej benzynie, ale pewnie sonda bez przełączania będzie łądnie sobie pracować nawet na gorąco :cool: