Zobacz temat - [r416] czujniki cofania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r416] czujniki cofania

piotrekd26 - Wto Lis 05, 2013 16:01
Temat postu: [r416] czujniki cofania
Witam może już ktoś zakładał do swojego roverka czujniki parkowania chciałbym się dowiedzieć czy dobrze się sprawują i czy montaż był trudny
b.j - Nie Lis 10, 2013 20:20

Ja zakładałem takie czujniki z buzerem :) wszystko działa poprawnie montaż prosty
dawid257 - Nie Lis 10, 2013 20:25

ja tez zakladalem. a to jak beda działać to tylko od firmy i jakosci zależy, a jeśli chodzi o montaż to ja takie z wyświetlaczem zakładałem i jedynie co to trzeba kabel przeciagnąć pod plastikami żeby ten wyświetlacz dać gdzie na widoku. ja dałem przy lewym słupku przednim obok zegarów
Bodziek85 - Pon Lis 11, 2013 10:41

polecam wersje z głośniczkiem, za paredziesiąt złociszy, elektrycznie podłączasz to pod żarówke w tylnej lampie (np rozcinając przewód przed kostka i lutując do niego zasilanie centralki która też tam umieszczasz koło lampy) otwory technologiczne tez są wiec przeciagniesz kableki do czujników, pod plastikami przerzucasz kabelek od głośniiczka w okolice kierownicy. Wyświetlaczy nie polecam - w żadnym oryginalnym systemie parktronic tego nie ma wiec po co te zbedne gadżety, no ale jak kto woli
piotrekd26 - Pon Lis 11, 2013 17:59

a chciałbym sie jeszcze zapytać bo dzis chcialem zamontować i chcialem podlaczyc pod wsteczne swiatla tylko nie wiem ktore kabelki ida do swiatel wstecznych od tej kostki
Bodziek85 - Pon Lis 11, 2013 18:43

tu pomoże miernik uniwersalny lub żarówka z przewodem, sprawdzasz piny i izolujesz odpowiednie przewody - plus od wstecznych światel i mase, technika wlutowania się w przewód - nie ucinasz tylko sciagasz izolacje na odcinku kilku milimetrów np 5-10 cm przed kostką i tam zawijasz przewody od zasilania modułu parktronic, lutujeszl i owijasz tasmą
piotrekd26 - Pon Lis 11, 2013 19:38

a może pamiętasz które to kable są w tej kostce
Bodziek85 - Pon Lis 11, 2013 20:44

pod koniec tygodnia bede montował w r25 to zwróce uwage na kolorystyke
piotrekd26 - Pon Lis 11, 2013 22:01

no właśnie ja jutro chciałem montować bo jeszcze ma być pogoda i myślałem że ktoś będzie wiedział w którym miejscu kable są
szoso - Pon Lis 11, 2013 22:05

Miernik w łapy i bardzo szybko znajdziesz.
Też będę zakładał, ale z samym beeperem, bez burackiego wyświetlacza, nie chciałbym czegoś takiego na desce :blee:

piotrekd26 - Wto Lis 12, 2013 11:58

dziś zamontowałem już u siebie czujniki i wszystko działa fajnie montaż bardzo szybki zajeło to nam z bratem pół godziny a kabeli to tylnich świateł to czarny i zielony