Zobacz temat - [R620si] Problem z naładowaniem aku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620si] Problem z naładowaniem aku

Misiek620i - Wto Lis 12, 2013 22:58
Temat postu: [R620si] Problem z naładowaniem aku
Panowie mam taki problem , jakis czas temu zostawilem samochód na światłach ledwo co odpalił ale zakrecił zakręcił ruszył ... z tym ze aku wciąż był słaby bo 10 min muzyki na wyłączonym silniku i to samo ledwo co jęczał.... a sprzęt grający to standardówka wiec nie ciągnie dużo.

Suma sumarum kupiłem prostownik wyjełem aku i łąduje .... na aku wskaźnik o godzinie 15:00 był na 1-ce. i godzinie 22:00 wskazówka na tym samym miejscu...

Akumulator Motorcraft 58ah 520a
prostownik 12V/6A

Wiecie o co biega z tym aku? wsadziłem do samochodu odpalić odpalił jak zawsze ale nawet mocując minus iskrzył ledwo co ... a 7 godzin łądowania to chyba dość sporo ...

tomii620si - Sro Lis 13, 2013 18:47

A podczas ładowania bulgotał ??

Jaki to jest ?

Obsługowy czy bezobsługowy ?

Sprawdzałeś poziom elektrolitu w aku ? Może jest za mało płynu i trzeba destylowanej dolać aby zakryć płytki..

Misiek620i - Sro Lis 13, 2013 19:15



dokladnie ten wiec raczej bezobsługowy szukalem koreczków do odkrecenia nie ma tam dojścia podważyć też sie nie da wiec raczej nie są przykryte. Nie słyszalem żeby bulgotał . Możliwe że aku walniety ?

BlackD - Sro Lis 13, 2013 19:21

Albo prostownik do bani. Kolego aku jest bezobsługowy więc zostaw go na całą noc pod prostownikiem. Jakieś 2-3h po podłączeniu zobacz czy nie napuchł albo nie bulgocze lub czy się nie grzeje i będzie git.No chyba że skończył żywot
KRYS - Pią Lis 15, 2013 17:44

A ile ma lat?
Przed ładowaniem sprawdź czy odpowietrzniki nie są zatkane.

tronsek - Pią Lis 15, 2013 17:55

Misiek620i napisał/a:
Wiecie o co biega z tym aku?
Aku już ma dość. Zrobił swoje i czas kupić nowy. Tego już nie naładujesz.
Misiek620i - Pią Lis 15, 2013 18:12

KRYS napisał/a:
A ile ma lat?


Ciężko powiedzieć kupilem auto 2 miesiace temu...

chyba rzeczywiście pozostaje mi kupić nowy ... "Zawsze coś" :P

Dzięki za podpowiedzi