Zobacz temat - [R 75] Wariująca elektryka w aucie - roleta/wycieraczki itp.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R 75] Wariująca elektryka w aucie - roleta/wycieraczki itp.

adibeat - Sro Lis 13, 2013 17:15
Temat postu: [R 75] Wariująca elektryka w aucie - roleta/wycieraczki itp.
Witam,

ostatnio mam problem Ze swoim Roverkiem. Kiedy wciskam przycisk tylnej rolety załączają mi się wycieraczki - działają same przez się. Kiedy uruchamiam spryskiwacz szyby elektryka również wariuje - włącza się i wyłącza radio, zapalają się na chwilkę lampki w kabinie.
Jaką obstawialibyście przyczynę? Przebicie na masę, czy raczej coś innego? Gdzie zacząć poszukiwania, za panelem sterowania radiem i klimą?
Jeden elektryk oglądał auto, coś pogrzebał i jeden dzień było dobrze...
Może ktoś z Was miał już podobny problem i go rozwiązał.
Z góry dziękuję za wszelkie rady.

MatiNitro - Sro Lis 13, 2013 19:23

Sprawdź odpływy przy grodzi, może komputer zalało i zaczynają się cuda ;)
adibeat - Sro Lis 13, 2013 19:59

Właśnie tu jest zonk, też o tym myślałem, ale jest tam sucho. Chyba nie będzie łatwo się pozbyć tego problemu.
rafalmis1 - Sro Lis 13, 2013 20:41

Ktoś kiedyś pisał na forum, że warjują wycieraczki. Okazało się, że masa nie poluzowała się. Masę masz z przodu po stronie kierowcy i pasażera na wysokości przycisku do otwierania bagażnika, a może trochę wyżej hmm.. nie pamiętam dokładnie
adibeat - Pon Sty 27, 2014 16:27

Problem powrócił, auto gdy tylko lekko namoknie od razu wariuje. Początkowy objaw komunikat o spalonej żarówce migaczy po prawej stronie auta. Włączam roletę - włączają się wycieraczki, radio przygasa, zapalają się lampki wewnątrz auta.
Mechanik/el;elektryk nie może nic znaleźć, bo auto schnie na warsztacie..

Miał ktoś taki problem? Może polecicie dobrego elektryka/mechanika od 75 w Łodzi lub okolicach, bo do swoich mechaników straciłem cierpliwość - ostatnio wymieniali wentylator chłodnicy TRZY tygodnie...


Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.


Problem rozwiązany przynajmniej tak się wydaje - winna wiązka kabli po lewej stronie silnika.

MaReK - Pon Sty 27, 2014 17:11

A sprawdzałeś standardy ;) ?
Czyli wiązki i wilgoć nad schowkiem pasażera, puszkę bezpieczników, moduł komfortu itp.itd?
Ja też mam problem z wycieruchami jak jest mokro... może to być wiązka przewodów idąca lewym nadkolem... musisz się do niej dostać i przebadać całą.