Zobacz temat - Rover 75 - 2003 rok kombi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Rover 75 - 2003 rok kombi

AfricaTwin - Wto Lis 19, 2013 02:06
Temat postu: Rover 75 - 2003 rok kombi
Witam Was serdecznie

Na poprzedni samochodzik który przedstawiałem się nie załapałem. Był śliczny, ale kasy całej na niego nie było.
Teraz mam blisko, bo ok 50 km takie autko z ogłoszenia:
http://otomoto.pl/rover-7...-C31026682.html

Czy Waszym zdaniem warto jechać i oglądać ?

rafalmis1 - Wto Lis 19, 2013 09:08

136 tys. a pedał sprzęgła przetarty i to sporo. Brak zaślepki na przednim zderzaku i na wlewie gazu
AfricaTwin - Wto Lis 19, 2013 11:19

Dziękuję za odzew :)

Chyba najmniejszy kłopot z zaślepkami :) martwi mnie natomiast oryginalny przebieg tego samochodu. Na fotografiach innych samochodów z DE przy przebiegach 110 - 120 k km nie widziałem takich śladów zużycia na pedałach. Warto zawracać nim sobie głowę ? Jaka realna byłaby cena tego pojazdu?

rafalmis1 - Wto Lis 19, 2013 12:03

jeszcze samochód z Płocka, a ludzie tu na forum mówią, aby tą miejscowość omijać z daleka. Napisane jest 8 poduszek i tu się sprzedawca myli, ponieważ mimo że oznaczenia w samochodzie sugerują, że poduch jest 8, to tak naprawdę jest ich max 6 i nigdy nie było ich więcej
AfricaTwin - Wto Lis 19, 2013 14:49

Samochód jest z Płońska, z ulicy Płockiej :mrgreen:

Warto jechać i się targować ?

rafalmis1 - Wto Lis 19, 2013 16:35

tego ci nie powiem, jak masz blisko, to zajrzyj, tylko często jest tak, że jak zobaczysz, to się napalisz i już dupa zbita :mrgreen:
Bodziek85 - Wto Lis 19, 2013 16:59

im wiecej ogladniesz tym lepiej , 50km to niedaleko, ludziska pół Polski przejeżdzają i nici więc wiesz ...
AfricaTwin - Wto Lis 19, 2013 21:04

Przekonaliście mnie ! :)

Jeśli pogoda jak dzisiaj dopisze, to jutro wsadzę swoje 4 litery na AT i podjade go zobaczyć.
Czy na coś konkretnego powinienem w tym modelu zwrócić uwagę ? Zajrzeć w jakieś konkretne miejsca ?

pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie

rafalmis1 - Wto Lis 19, 2013 21:16

Zobacz czy nie leje między skrzynia a silnikiem. CCzy w pompce jest płyn. Klime sprawdź czy się włącza wentylator jak klima zostanie załączona. CCzy jak przekroczy 4 tysiące to czuć moc :-D znaczy się przyspieszenie. Mój numer znajdziesz w stopce. Jak ccoś będzie Cię niepokoić to dzwon po 12
AfricaTwin - Pią Lis 29, 2013 11:14

Witam

Wybrałem się dzisiaj na oględziny tego samochodu. Niby wszystko w nim działa, ale ..
Pojawiło się ALE ze względu na fakt, że usłyszałem niopokojący odgłos pochodzący z układu napędowego. Po rozpędzeniu samochodu i odpuszczeniu gazu pojawia się odgłos szorowania, popiskiwania. Jest słyszalny tylko i wyłącznie gdy samochód się nie rozpędza ani nie hamuje jeszcze silnikiem. W obu tych wypadkach układ napedowy jest pod obciążeniem, a odgłos się pojawia tak jakby miedzy tymi stanami.
Czy ktoś spotkał się zpodobnym zjawiskiem ? Jeszcze jedno mi się przypomniało. Biegi wchodzą gładko, natomiast większej siły trzeba by ten bieg wyciągnąć.

[ Dodano: Sro Lis 20, 2013 17:10 ]
Wilkie dzięki @rafalmis1 za pomoc i poświęcony czas. :piwko:

[ Dodano: Pią Lis 29, 2013 11:14 ]
Chciałbym zabrać ten samochód do jakiegoś serwisu Rovera żeby zdiagnozować skąd pochodzą te niepokojące dzwięki.
Czy znacie jakiś sprawdzony serwis/warsztat znający te samochody gdzieś w okolicach na północ od Warszawy ??

rafalmis1 - Pią Lis 29, 2013 11:37

Warszawka nie może być?
AfricaTwin - Pią Lis 29, 2013 11:48

Najlepiej by było w Warszawie. Ale nie wiem, czy handlarz będzie chciał jechać tyle km ... A gdzie w Wawie polecasz ?
rafalmis1 - Pią Lis 29, 2013 16:44

http://www.britishcars.pl
AfricaTwin - Pią Lis 29, 2013 19:49

dzięki, ale już ich znalazłem wcześniej :D Teraz pozostaje tylko pytanie: Jak nakłonić handlarza do przyjechania 70 km do nich ? :mrgreen:
toksyn - Pią Lis 29, 2013 22:08

AfricaTwin napisał/a:
dzięki, ale już ich znalazłem wcześniej :D Teraz pozostaje tylko pytanie: Jak nakłonić handlarza do przyjechania 70 km do nich ? :mrgreen:

Pokrycie kosztów transportu.. nie licz tylko, że tylko za paliwo.. Pewnie policzy z 1.5zł za kilometr - dogadajcie sie jakoś:)

rafalmis1 - Sob Lis 30, 2013 08:47

jak chce sprzedać, to co mu przeszkadza. Mi prywatna osoba chciała sprzedać samochód, to przyjechała do mnie w jedną stronę 80 KM